هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کرباسیان در بخش دوم دفاعیات خود:

دولت از بنگاهداری خارج می‌شود

سرویس صحن
وزیر امور اقتصاد و دارایی تأکید کرد جدایی دولت از بنگاهداری یکی از تصمیمات مهم در ستاد شورای هماهنگی سران قوا است.
یکشنبه 4 شهریور 1397 ساعت 12:31
دولت از بنگاهداری خارج می‌شود وزیر امور اقتصاد و دارایی تأکید کرد جدایی دولت از بنگاهداری یکی از تصمیمات مهم در ستاد شورای هماهنگی سران قوا است. http://cdn.icana.ir/d/019/201804108867816789.jpg دولت,از,بنگاهداری,خارج,می‌شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مسعود کرباسیان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 4 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به موارد مطرح شده از سوی نمایندگان گفت: سعی می‌کنم خیلی خلاصه موارد را توضیح داده چون نمایندگان برای طرح سوالات خود از من وقت زیادی را اختصاص دادند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه در جلسات وزارت اقتصاد و دارایی ناظران مجلس نیز حضور دارند، افزود: در خصوص کشت و صنعت مغان باید تأکید کرد در هیئت واگذاری اصل44 قیمت‌گذاری می‌شود بنابراین در این هیئت قیمت‌گذاری‌ها انجام می‌شود.

وی تأکید کرد: بنده به عنوان یک عضو از هیئت واگذاری اصل 44 تأکید می‌کنم که دولت باید از بنگاهداری دست برداشته و دولت در بنگا‌داری ناتوان است؛ خواهش می‌کنم بحث بنگاهداری را رها کنید.

کرباسیان با بیان اینکه باید جوابگوی عملکرد سیستم اقتصادی باشم، تصریح کرد: از 4 روش تعیین قیمت شده و دولت باید از بنگاهداری خارج شود؛ به طور حتم این مسئله به صلاح مملکت خواهد بود و من متعهد به اجرای اصل 44 خواهم بود، خوب نیست مقام معظم رهبری تأکید کند که اصل انقلابی 44 به میزان مورد نظر من اجرایی نیست.

وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص موارد مطرح شده در خصوص مشکلات ارزی گفت: در شرایط حساسی هستیم، ترکیه فقط تعرفه را عوض کرد و در این بین 30درصد ارزش پول ملی آن کاهش پیدا کرد، روسیه تحریم و فروش نفت آن محدود شد، با وجود این باید دید که در چند روز گذشته ارزش پولی ملی آن به چه میزان کاهش یافته است.

وی با اشاره به تشکیل دو ستاد شورای هماهنگی سران قوا و ستاد تدابیر مقابله با تحریم افزود: در جلسات ستاد شورای هماهنگی سران قوا و مقابله با تحریم تصمیمات قابل قبولی برای رهایی از این مشکلات اتخاذ می‌شود؛ مجلس باید کمک کند این گردنه سخت را پشت سر بگذاریم. در خصوص نقدینگی نیز باید گفت که در زمان آغاز به کار من در وزارت اقتصاد میزان نقدینگی هزار و500 هزار میلیارد تومان بود بنابراین افزایش آن به پای من نیست.

وی ادامه داد: در رابطه با معیشت ضعفا اقداماتی انجام شده همچنین میزان مستمری افراد تحت پوشش اضافه شده است از سال گذشته تا امروز تعداد افراد تحت پوشش سه برابر شده و امسال نیز 800 هزار نفر تحت پوشش قرار می گیرند اما بازهم بنده عذرخواهی میکنم باید در این وضعیت به فکر دهک های پایین جامعه بود.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه دولت با برگزاری جلسات متعدد پیگیر رفع مشکلات است، اضافه کرد: در صورتی که که در وزارت اقتصاد ماندگار شوم پیگیری رفع مشکلات خواهم بود.

کرباسیان ادامه داد: همان طور که آقای پزشکیان بیان کردند ما در جنگ اقتصادی هستیم در جنگ اقتصادی یک نقطه مورد توجه قرار نمی دهد تمام اقشار جامعه تحت تاثیر قرار می گیرند و کانون آن اقتصاد و دستگاه های اقتصادی است.

وی با بیان اینکه ما باید با حمایت سیاست ها را پیش ببریم، یادآور شد: در وزارت اقتصاد باید به بیمه، بازار سرمایه، تامین منابع ارزی و... توجه شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان افزود: بنده از 25 سالگی معاون وزیر کشور بوده ام در دوران جنگ زمانی که با بدهی های ارزی دست و پنجه نرم می کردیم مدیر بودم چه در قالب وزیر و چه خارج از وزارت در خدمت نظام خواهم بود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر