شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

فتحی پور: باید کالاهای ایرانی جهانی شود

سرویس صحن
**رئیس کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: باید نگاه تحرک آفرین برای حضور در بازارهای کشورهای اسلامی داشته باشیم و باید کالا و خدمات ایرانی جهانی شود.
چهارشنبه 11 شهریور 1388 ساعت 17:30

ارسلان فتحی پور رئیس کمیسیون اقتصادی در دفاع از وزیر پیشنهادی بازرگانی مهدی غضنفری گفت: رویکرد عضنفری مبتنی بر عزم جدی ایشان برای هجمه همه جانبه به قیمت تمام شده کالا و خدمات در کشور است.

وی افزود: ایشان معتقد است که با وجو اتلاف‌های متعددی که در زمینه تولید و تجارت و توزیع و صادرات کالا و خدمات در کشور وجود دارد و وجود هزینه‌های بالای تجاری فرصت‌های گرانبهایی از وضعیت کشور به هدر می‌رود.

فتحی پور اظهار داشت: به نظر می‌رسد نکته کلیدی و قابل توجه که ایشان در این حوزه مدنظر قرار داده‌اند به قول خودشان به عنوان نهضت کاهش قیمت تمام شده تعبیر می‌کنند یک ماموریت بین بخشی و بسیار اساسی است که وزارت بازرگانی به عنوان تولی تجارت بازرگانی کشور می‌تواند و باید به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی خود طراحی و مدیریت نماید.

نماینده کلیبر خاطرنشان کرد: موفقیت ایشان در چهار سال گذشته در بخش توسعه صادرات غیرنفتی و انعقاد قراردادهای تجاری موثر بر افزایش حجم مبادلات تجاری همگان را امیدوار نموده است که روند رشد تعاملات تجاری و بازرگانی کشور با تداوم مدیریت هوشمندانه بین المللی ادامه یابد.

رئیس کمیسیون اقتصادی افزود: باید نگاه تحرک آفرین برای حضور در بازارهای کشورهای اسلامی داشته باشیم و باید کالا و خدمات ایرانی جهانی شود.

فتحی پور افزود: دغدغه اصلی وزیر پیشنهادی بازرگانی بر افزایش سهولت تجاری اجرای طرح پنجره واحد تجاری به عنون یکی از کلیدی‌ترین وزارت بازرگانی در روان سازی تجارت بازرگانی کشور شایان توجه است.

وی افزود: روحیه تعامل و قدرت جلب همکاری ایشان برای بر خدمت گرفتن همه ظرفیت‌های دستگاه‌ها و نهادهای تاثیرگذار به نظر می‌رسد برگ زرینی از ارتقای نظام بازرگانی کشور را رقم بزند.

فتحی پور اظهار داشت: بحث‌ها و نقاط ایشان در کمیسیون‌های مختلف برای بازیگری سیاست‌های تجاری و بازرگانی و تنظیم بازار و توان داشتن توان مدیریتی خود و خلاقیت و نوآوری ایشان در حل مسایل و چالش‌ها برای برون رفت از نگاهی تک بعدی به بخش بازرگانی به خصوص برنامه یکپارچه و همه جانبه‌نگر و تعامل بین هر دو بخش بازرگانی داخلی و خارجی می‌باشد.

نماینده کلیبر افزود: برنامه وزیر پیشنهادی در خصوص تجارت جهانی الکترونیکی و تسلط ایشان به فناوری اطلاعات نوید بخش و حرکت‌های بسیار خوبی در حوزه بازرگانی کشور است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های ایشان امید زیادی را برای جبران عقب ماندگی کشورمان در این حوزه ایجاد خواهد نمود گفت: در حالی که در هیچیک از برنامه‌های توسعه اول و دوم و سوم اهداف کمی پیش بینی در صادرات غیر نفتی محقق نشد.

فتحی پور افزود: صادرات غیر نفتی در برنامه چهارم در طی چهار سال کل اهداف محقق شد و گذر از مرز 20 میلیارد دلار صادرات را موجب شد و باعث شد میزان صادرات غیر نفتی بدون احتساب میعانات گازی از صادرات کل حدود یک صد کشور جهان قرار گیرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: با توجه به سوابق و تجربیات ایشان از هکاران درخواست می‌نماییم که با رای بالا در پست وزیر بازرگانی قرار گیرند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000