سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاریجانی خطاب به ایتام و کودکان

آینده ایران بر بازوان پرتوان شما متکی است

سرویس سیاسی
**رییس مجلس شورای اسلامی گسترش اندیشه جمهوری اسلامی که در ذات آن عدالت خواهی نهفته است را بسیار ارزشمند دانست.
شنبه 14 شهریور 1388 ساعت 22:25

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی روز شنبه  در مراسم افطار با ایتام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در مجلس شورای اسلامی گفت:  نظام مقدس جمهوری اسلامی با روش ها و تاکتیک های مختلف تلاش می کند سپهر خود را در زمینه های مختلف به خصوص عدالت خواهی را در جهان گسترش بخشد.وی یکی از توصیه های مهم امام راحل و مقام معظم رهبری را شناخت عدالت در ابعاد مختلف و تحقق آن عنوان کرد.رییس مجلس خاطر نشان کرد: کمیته امداد امام (ره) حرکت های خوبی را در طول حیات خود با اتکا به مدل های بومی به عرصه ظهور رسانده است.لاریجانی تکیه به مبدا کمالی ارزشمند به جای تکیه بر مسائل بی ارزش مانند ثروت را موجب رشد و تعالی انسان عنوان کرد.

وی تصریح کرد: انسان هرچه اتکایش به مبدا کمالی بیشتر باشد، به موازات آن هم بیشتر رشد می کند.

رییس مجلس یادآور شد: تاریخ بیانگر این است که بسیاری از بزرگان تاریخ از جمله پیامبران، عرفا و بزرگان از وجود سرپرست در خانواده  محروم بوده اند و این فقدان موجب بروز نجوای های درونی زیبا میان انسان و خالق را فراهم کرده است که پیامد آن رشد شکوفایی بوده است.وی تاکید کرد: لحظاتی که در خدمت شما (کودکان و ایتام)  بودم همگی شما را سرشار از روحیه امیدواری به آینده با شور و ایمان دیدم. وی خطاب به کودکان گفت: با توجه به این روحیه سازنده و پرامید و با ایمان و حرکت به سوی تعالی که در وجود شما موج می زند، به طور حتم آینده نظام بر بازوان شما قرار خواهد گرفت.

پیش از سخنان رییس مجلس، انواری سرپرست کمیته امداد امام (ره) به تشریح فعالیت های این نهاد پرداخت و افزود: در حال حاضر کمیته امداد نزدیک به 800 هزار دانش آموز و 100 هزار دانشجو و طلبه را تحت پوشش قرار داده است.

لاریجانی پیش از سخنرانی در دیداری صمیمی با کودکان و ایتام استان های قم، سمنان و قزوین به گفت و شنودی صمیمانه پرداخت و از نزدیک با فعالیت ها و مشکلات آنها آشنا شد.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان مراسم از دانش آموزان نمونه و حافظان قرآن تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) تقدیر به عمل آورد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000