هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نادران خواستار شد

بررسی مدرک دکترای معاون پارلمانی رییس جمهور

سرویس صحن
**"الیاس نادران" طی یک تذکر آیین‌نامه‌ای خواستار بررسی مجلس پیرامون مدرک دکترای "محمدرضا رحیمی" معاون پارلمانی رییس جمهور شد.
یکشنبه 15 شهریور 1388 ساعت 12:34

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در جلسه‌علنی روز یکشنبه با استناد به مواد 33 ، 17، 23 آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت: بنده نزدیک به یک سال پیش در خصوص اینکه در دفترچه محرمانه دولت برای آقای رحیمی، ذکر عنوان دکترای حقوق شده بود، تذکری را به رییس جلسه‌ دادم که ایشان فرمودند موضوع را بررسی و نتیجه را اعلام می‌کنیم.

وی افزود: علت این که مجدداً این تذکر را مطرح می‌کنم این است که برگه‌ای دریافت کردم که موسسه فرهنگی، آموزشی زبان سرا در تاریخ 20/6/78 متنی را مبنی بر اعطای عنوان دکترای افتخاری از آسفورد تنظیم کرد و دست خطی آن متن را تصحیح کرده است که بنده با واسطه‌ای از آقای رحیمی سوال کردم که این دستخط خودشان است یا خیر، که ایشان هیچ توضیحی ندادند.

نماینده تهران با بیان این که آقای رییس جمهور در زمان استیضاح آقای کردان فرمودند که مدرک مسئولین باید بررسی شود، خاطر نشان کرد: برای ما نیز به عنوان نمایندگان مردم باید بالاخره روشن شود که این آقایان آیا دکترا دارند یا ندارند، اگر دارند مسئله منتفی شود ولی اگر ندارند باید نسبت به این مسئولین اجرایی جدی‌تر برخورد شود.

نادران در بخش دیگری از تذکر خود گفت: در شرایطی که خود آقای رییس جمهور اظهار داشتند که من در معرفی وزرا، ظرفیت‌ها و صلاحیت‌های فردی و کارآمدی آنها را می‌سنجم و به مجلس معرفی می‌کنم و کاری به این ندارم که این افراد در انتخابات به چه کسی رای داده‌اند، ولی خود آقای رحیمی در یکی از استان‌ها حضور یافته‌اند و فرموده چون شما نرخ رای تان به آقای رییس جمهور بالاتر است ما برایتان امتیازات مالی قائل می‌شویم.

وی افزود: آیا اگر یک استانی به آقای رییس جمهور رای نداده باشد باید تنبیه شود؟ نوع برخوردها و تعاملات متفاوت است.

نماینده تهران تصریح کرد: از هیات رییسه می‌خواهم که به این دو مورد رسیدگی و نتیجه را در صحن‌علنی مطرح کنند.

"سیدمحمد حسن‌ ابوترابی‌فرد" که در غیاب "علی‌ لاریجانی" ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: حتماً هر دو مورد را بررسی خواهیم کرد و گزارش آن را تقدیم می‌کنیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000