شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در پاسخ به ادعای وجود خلاهای قانونی

دلخوش: مجلس آمادگی بررسی لوایح دولت را دارد

سرویس صحن
**"سید کاظم دلخوش" در قالب تذکری آیین‌نامه‌ای از هیات رییسه مجلس خواست به دستگاه‌های اجرایی دولت اعلام شود که مجلس آمادگی بررسی لوایح دولت را دارد.
یکشنبه 15 شهریور 1388 ساعت 12:40

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده مردم صومعه‌سرا با استناد به ماده 132 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: باتوجه به اینکه در قوانین مختلف خصوصاً در قانون اصل 44 و درموارد آیین‌نامه و اصول قانون اساسی کاملاً جایگاه دولت و مجلس در قانون‌گذاری مشخص است، دلخوش گفت: مکرراً مشاهده می‌شود که دستگاه‌های اجرایی اگر جایی به مشکلی برخورد می‌کنند اعلام می‌کنند که ما نقص قانون داریم و قانون‌گذار کوتاهی کرده است.

نماینده صومعه‌سرا گفت: اگر روزانه در صداوسیما به مناظره‌ها و مذاکرات گوش دهید حق مجلس تضییع می‌شود در حالی که ما هیچگونه منعی برای قانون‌گذاری در سطح کشور در صورتی که دولت بر اساس مواد آیین‌نامه‌داخلی و اصول قانون اساسی لوایح را بیاورد نداریم.

وی با اشاره به حفظ حیثیت و شان و جایگاه مجلس گفت: شب گذشته در سه مورد از مناظرات تلویزیونی را که در ارتباط با قانون چک و چاپخانه‌ داران بود تصریح می‌کردند که قانون‌گذار کوتاهی کرده  یا نقص قانون داریم.

وی گفت: باید تذکردهید که مجلس آمادگی دارد که دولت لایحه بیاورد و نواقص برطرف شود این موضوع را به دستگاه‌های اجرایی دولت اعلام بفرمایید.

ابوترابی‌فرد در پاسخ به تذکر دلخوش گفت: تذکر شما را دستگاه‌های اجرایی و دولت استماع کردند و ما نیز اقدام خواهیم داشت.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000