شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در معرفی 3 وزیر باقیمانده کابینه

رهبر: رئیس جمهور نظر علما را جدی بگیرد

سرویس سیاسی
**محمدتقی رهبر اظهار داشت: از آن جا که جمعی از علما مخالف وزیر زن در کابینه هستند معتقدم که دولت نباید در این زمینه اصرار داشته باشد.
یکشنبه 15 شهریور 1388 ساعت 15:15

به گزارش خبرنگار خانه ملت، عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص احتمال معرفی مجدد یک وزیر زن در کابینه برای تصدی وزارت آموزش و پرورش گفت: بهتر است که دولت برای معرفی وزیر زن اصرار نداشته باشد.

رهبر در ادامه اظهار داشت: از آن جا که جمعی از علما مخالف وزیر زن در کابینه هستند معتقدیم که دولت نباید در این زمینه اصرار داشته باشد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود: برای تحقق اهداف رئیس جمهور مبنی بر حضور زنان در کابینه، مجلس به وزیر بهداشت و درمان و اموزش پزشکی رای مثبت داد اما دو وزیر زن دیگر چون ویژگی‌های مدنظر مجلس را نداشتند نتوانستند رای اعتماد لازم را کسب نمایند.

رهبر در ادامه متذکر شد: اصرار رئیس جمهور برای معرفی یک وزیر زن دیگر می‌تواند در مجلس، جامعه روحانیت، قم و حوزه تشنج فکری و نظری ایجاد نماید.

 نماینده اصفهان افزود: رئیس جمهور در معرفی کابینه چون این افراد را معرفی کرده بود، نمی‌توانست آنها را پس بگیرد و صرف نظر نماید.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل نیز خیرخواه دولت هستیم و از ایشان می‌خواهیم که این بار نظرات علما را جدی بگیرد.

عضو کیسیون قضایی خاطرنشان کرد: یکی از علما در نامه‌ای به رهبر نظر مخالف خود را با وزارت زنان عنوان کرده بود و مقام معظم رهبری هم این نامه را برای رئیس جمهور فرستاده و خواسته بود که نظر مراجع را تامین کند.

وی اظهار داشت: البته رهبر انقلاب مخالفتی با این مساله نداشتند اما از دولت خواسته که مخالفت علما را نادیده نگیرند.

وی با بیان اینکه معرفی دوباره وزیر زن به مجلس در حوزه و علما بازتاب خوبی نخواهد داشت گفت: من نگرانم که بین مجلس و دولت به دلیل معرفی دوباره چنین افرادی کشاکش به وجود آید و مجلس دیگر به آنها رای اعتماد ندهد که این مساله هم خوب نیست.

رهبر اظهار داشت: علما از ابتدای دولت دهم بر سر موضوعاتی نظیر انتصاب مشایی، تاخیر رئیس جمهور در پاسخگویی به نامه رهبر انقلاب در مساله مشایی و معرفی زنان به کابینه رئیس جمهور مخالفت کرده‌اند.

وی در ادامه گفت: برای حل این اختلاف نظرها در صدد گرفتن وقت از علما و مراجع هستیم تا به آنان اعلام کنیم که رئیس جمهور خدوم و دلسوز است اما با اقدام اخیر دولت نمی‌دانم موفق به این کار شویم یا خیر؟

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000