هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ذوالقدر مطرح کرد:

ذره‌بین مجلس بر ادعای درصد جانبازی رؤسای فدراسیون های ورزشی

سرویس فرهنگی
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس از نظارت ویژه نمایندگان مجلس در اجرای صحیح قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی و عمومی خبر داد.
چهارشنبه 21 شهریور 1397 ساعت 15:59
ذره‌بین مجلس بر ادعای درصد جانبازی رؤسای فدراسیون های ورزشی نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس از نظارت ویژه نمایندگان مجلس در اجرای صحیح قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی و عمومی خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201806102462361130.jpg ذره‌بین,مجلس,بر,ادعای,درصد,جانبازی,رؤسای,فدراسیون,های,ورزشی Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره منتشر شدن اخباری مبنی بر حل مشکل بازنشستگی رئیس فدراسیون فوتبال از طریق افزایش درصد جانبازی از 5 درصد به 52 درصد، گفت: پیش بینی می‌شد که پس از تصویب این قانون در مجلس اقداماتی از این دست صورت گیرد؛ به همین منظور مجلس پس از ابلاغ  این قانون برای اجرا از تمام توان نظارتی خود برای اجرای دقیق و درست قانون استفاده خواهد کرد و چنین اتفاقی نه تنها در فدراسیون فوتبال بلکه در سایر نهادهای دولتی و عمومی نیز ممکن است، رخ دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در عین حال از صحت و سقم خبر افزایش درصد جانبازی رئیس فدراسیون فوتبال از 5 درصد به 52 درصد اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: چنین ادعاهایی نیاز به بررسی دارد و قطعا کمیسیون فرهنگی مجلس در حوزه ورزش و بازنشسته شدن افراد واجد الشرایط نظارت ویژه‌ای خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه مجلس قطعا با هرگونه اقدام در جهت دور زدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان برخورد می‌کند، افزود: در ابتدای بررسی این قانون در مجلس، برخی رسانه‌ها به صورت جانبدارانه تیتر می‌‎زدند که رؤسای فدراسیون‌ها مشمول قانون منع به کارگیری نمی‌شوند اما امروز با روشن شدن موضوع، سعی دارند از طرق دیگر صندلی خود را حفظ کنند.

ذوالقدر ادامه داد: تمامی مؤسسات عمومی غیر دولتی از جمله شهرداری‌‎ها، فدراسیون‌ها، صدا و سیما(به استثنای رئیس سازمان) همگی مشول قانون مذکور می‏‎شوند.

مدیران باشگاه‌ها و هیأت مدیره آن‌‎ها هم مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگی می‎‌شوند

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: همچنین مدیران عامل باشگاه‌‎های استقلال و پرسپولیس هم که به این دلیل که هنوز دولتی هستند، مشمول قانون می‎شوند و حتی اعضای هیأت مدیره این باشگاه‌ها که از سوی وزارت ورزش و جوانان تعیین می‎شوند و از دولت حقوق دریافت می‌کنند نیز مشمول قانون مذکور می‌‎شوند.

به گزارش خانه ملت، در تبصره نخست قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان آمده است که دارندگان اجازات خاصه مقام معظم رهبری، جانبازان بالای ۵۰ درصد، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدا از شمول این قانون مستثنی هستند. /

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000