سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابطحی پاسخ داد:

سران سعودی- صهیونیستی در کردستان عراق به دنبال چه هدفی هستند؟

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه برخی کشورها بدنبال ایجاد اسرائیل کوچک در کنار مرزهای ایران هستند، گفت: پشتیبانی مالی سعودی ها از کردستان عراق برای فراهم کردن زمینه حضور بیشتر اسرائیلی ها است.
جمعه 23 شهریور 1397 ساعت 09:19
سران سعودی- صهیونیستی در کردستان عراق به دنبال چه هدفی هستند؟ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه برخی کشورها بدنبال ایجاد اسرائیل کوچک در کنار مرزهای ایران هستند، گفت: پشتیبانی مالی سعودی ها از کردستان عراق برای فراهم کردن زمینه حضور بیشتر اسرائیلی ها است. http://cdn.icana.ir/d/019/46411.jpg سران,سعودی-,صهیونیستی,در,کردستان,عراق,به,دنبال,چه,هدفی,هستند؟ Icana

محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص اهداف سعودی ها برای افزایش سطح همکاری با منطقه کردستان عراق، گفت: عربستان منافع خاصی مانند منافع اقتصادی و اجتماعی در کردستان عراق ندارد اما با توجه به اینکه صهیونیست ها در این منطقه اقدام بزرگی برای ایجاد پایگاه شنود در مرزهای نزدیک ایران کرده اند، سعودی ها در واقع پلی بین اسرائیل و رژیم کردستان عراق هستند.

ایجاد اسرائیل کوچک در کنار مرزهای ایران هدف غایی برخی کشورها است

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایجاد اسرائیل کوچک در کنار مرزهای ایران هدف غایی فعالیت در منطقه کردستان عراق از سوی سعودی ها است، اظهار کرد: با توجه به اینکه ایران در زمینه  انهدام داعش در سوریه و عراق نقش مهمی داشته و اکنون نیز نیروهای مستشاریمان در سوریه قرار دارند، به نوعی با چنین اقداماتی می خواهند عنوان کنند که ما نیز در کنار مرزهای ایران قرار داریم.

وی ادامه داد: باید اذعان کرد که پشتیبانی مالی سعودی ها از کردستان عراق برای فراهم کردن زمینه حضور بیشتر اسرائیلی ها است.

لابی قوی بین اسرائیل، عربستان و اقلیم کردستان صورت گرفته است

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین نباید فراموش کرد امروزه لابی قوی بین اسرائیل، عربستان و اقلیم کردستان صورت گرفته است و این مهم از اتاق فکر مستقر در کاخ سیاه ایالات متحده آمریکا نشات گرفته است.

ابطحی افزود: البته تحرکات سعودی ها مذبوحانه بوده و مشاهده می شود که نیروی نظامی کشورمان با دقت توانست مقر گروهک های وابسته و البته از یاران صهیونیست ها را هدف قرار دهد؛ در واقع این مهم هشداری به قلیم کردستان و افرادی که از گروه های تروریستی حمایت می کنند بود.

ایجاد پرواز ریاض-اربیل راهی برای ارتباط با تلاویو است

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروزه مشاهده می شود که چون نمی توانند خط هوایی تلاویو-اربیل ایجاد کنند، ریاض در آینده ای نزدیک قرار است پرواز‌های مستقیم به اربیل را آغاز ‌کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه وابستگی برخی سران اکراد عراق به شبکه های جاسوسی آمریکا و انگلیس مخفی نیست و از گذشته مشهود بوده لذا چنین اقداماتی در گذشته نیز سابقه داشته است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000