سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابطحی:

تدریس اجباری مدیران و معاونان موجب افت تحصیلی دانش آموزان می‎شود

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بخشنامه اخیر آموزش و پرورش مبنی بر تدریس اجباری مدیران و معاونان مدارس را موجب افت کیفی آموزش در مدارس دانست و خواستار اصلاح این بخشنامه شد.
جمعه 23 شهریور 1397 ساعت 08:34
تدریس اجباری مدیران و معاونان موجب افت تحصیلی دانش آموزان می‎شود عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بخشنامه اخیر آموزش و پرورش مبنی بر تدریس اجباری مدیران و معاونان مدارس را موجب افت کیفی آموزش در مدارس دانست و خواستار اصلاح این بخشنامه شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201801106715473436.jpg تدریس,اجباری,مدیران,و,معاونان,موجب,افت,تحصیلی,دانش,آموزان,می‎شود Icana

سیدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بخشنامه اخیر آموزش و پرورش در خصوص اجباری شدن تدریس مدیران و معاونان مدارس به 6 ساعت در هفته، اظهار کرد: این بخشنامه در راستای جبران کسری نیروی آموزش و پرورش صادر شده است تا خلأ کمبود نیرو را در آموزش و پرورش پوشش دهد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با استناد به اظهارات وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، عنوان کرد: وزارت آموزش و پرورش برای آغاز سال تحصیلی جدید، حدود 137 هزار نیرو کمبود دارد و این وزارتخانه مجبور است که انحای مختلف این کمبود نیرو را جبران کند؛ لذا صدور این بخشنامه در همین راستا است.

وی ادامه داد: مشکل اصلی وزارت آموزش و پرورش این است که ردیف‌های استخدامی در نظر گرفته شده برای آموزش و پرورش محدود است و آن‌‎ها سعی دارند از طریق این کمبود نیرو را جبران کنند ولی با این تدبیر، کیفیت فدای کمیت می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: راهکارهای دیگری برای تأمین نیرو انسانی آموزش و پرورش وجود دارد که این وزارتخانه می‌تواند از این ظرفیت‌های قانونی در این راستا استفاده کند.

بسیاری از مدیران از فضای روز آموزشی دور مانده‌اند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: با این بخشنامه نه تنها مدیریت مدارس دچار بلاتکلیفی خواهد شد بلکه مدیری که چندین سال از فضای تدریس فاصله گرفته و دور بوده و مباحث جدید به هیچ عنوان آشناییت ندارد باید به اجبار در کلاس‌های درس حاضر شود و این مسئله قطعا به کیفیت آموزشی دانش آموزان ضربه می‌‎زند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000