سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
احمدی لاشکی مطرح کرد:

حکایت کمبود امکانات در هنرستان‌ها/ تخصیص 20 درصد از عوارض گاز شهری راهی برای تجهیزات هنرستان‌ها است

سرویس فرهنگی
نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با توجه به سه ساله شدن هنرستان‌ها مشکلات و کمبودها را در این مدارس برشمرد و تخصیص 20 درصد از عوارض گاز شهری را راهی برای نوسازی تجهیزات در هنرستان‌ها دانست.
جمعه 23 شهریور 1397 ساعت 07:21
حکایت کمبود امکانات در هنرستان‌ها/ تخصیص 20 درصد از عوارض گاز شهری راهی برای تجهیزات هنرستان‌ها است نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با توجه به سه ساله شدن هنرستان‌ها مشکلات و کمبودها را در این مدارس برشمرد و تخصیص 20 درصد از عوارض گاز شهری را راهی برای نوسازی تجهیزات در هنرستان‌ها دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/201711105145213967.jpg حکایت,کمبود,امکانات,در,هنرستان‌ها/,تخصیص,20,درصد,از,عوارض,گاز,شهری,راهی,برای,تجهیزات,هنرستان‌ها,است Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح وضعیت تجهیزات در هنرستان‌ها، گفت: با اجرای نظام 3-3-6 هنرستان‌ها امسال سه ساله شدند در واقع با استقرار پایه دوازدهم در این مدارس تعداد دانش‌آموزان رشته‌های مهارتی در سال تحصیلی 98-97 افزایش چشم‌گیری دارد.

افزایش دانش‌آموزان در هنرستان‌ها کمبود فضاهای آموزشی را رقم زده است

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش دانش‌آموزان در هنرستان‌ها برای این مدارس کمبود فضاهای آموزشی را رقم زده به گونه‌ای که آموزش و پرورش در تلاش است با راهکارهایی مانند ساخت مجمتع‌ها، اتاقک‌ها و یا حتی استفاده از کانکس کمبود فضای فیزیکی در هنرستان‌ها را رفع شود.

برون سپاری تنها راهکار مناسب برای حل مشکل کمبود دبیر در هنرستان‌ها

وی با بیان اینکه با استقرار پایه دوازدهم در هنرستان‌ها کمبود معلمان مهارتی نیز به دغدغه جدیدی برای آموزش و پرورش تبدیل شده است، ادامه داد: این وزاتخانه برای حل این مشکل بحث برون سپاری در هنرستان‌ها و رشته‌های فنی و حرفه ای را در دستور کار خود قرار داده است.

در مهر 97 مسلما هنرستان‌ها با کمبود دبیر و تراکم دانش آموزان در کلاس‌های درس روبه رو خواهند شد

این نماینده مردم در مجلس بیان کرد: در مهر 97 مسلما هنرستان‌ها با کمبود دبیر و تراکم دانش آموزان در کلاس‌های درس روبه رو خواهند شد.

احمدی با اشاره به وضعیت وسایل سرمایشی و گرمایشی هنرستان‌ها، خاطرنشان کرد: اگرچه اعتبارت خوبی برای تجهیز وسایل حرارتی و برودتی مدارس در بودجه 97 در نظر گرفته شد و سازمان نوسازی نیز در این راستا اقداماتی انجام داده اما این اقدامات کافی نیست.

نمایندگان بودجه آموزش و پرورش برای سال 97 را 6 هزار و 700 میلیارد تومان اضافه کردند

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه 97 اقدامات خوبی در جهت افزایش بودجه آموزش و پرورش انجام شد، عنوان کرد: در بودجه 97 دولت 36 هزار میلیارد تومان اعتبار برای آموزش و پرورش در نظر گرفته بود که با تلاش نمایندگان 6 هزار و 700 میلیارد تومان به مبلغ پیشنهادی دولت افزوده شد و اعتبار این وزارتخانه به  بیش از 42 هزار میلیارد تومان رسید.

در برنامه ششم توسعه آموزش و پروش موظف شده است 50 درصد دانش‌آموزان را به سمت رشته‌های مهارتی سوق دهد و این مهم تنها زمانی محقق می‌شود که اعتبارات لازم در اختیار این وزارتخانه قرار گیرد

آموزش و پرورش اعتبار چندانی برای نوسازی تجهیزات هنرستان‌ها ندارد

عضو فراکسوین فرهنگیان مجلس یادآور شد: 99 درصد از بودجه آموزش و پرورش برای هزینه‌های جاری مانند حقوق و دستمزد مصرف می‌شود بنابراین اعتبارات چندانی برای سایر هزینه ها نظیر نوسازی تجهیزات هنرستان، سرانه دانش‌آموزی، کیفیت بخشی به آموزش و... باقی نمی‌ماند.

هدایت 50 درصد دانش‌آموزان به سمت رشته‌های مهارتی در گرو تخصیص اعتبار است

وی با تاکید بر اینکه دولت برای سال 98 باید اعتبارات بیشتری برای نظام آموزشی در نظر گیرد، گفت: یکی از مواردی که باید در بودجه 97 به آن توجه می‌شد تجهیز هنرستان‌ها بود در حالیکه متاسفانه به آن توجهی نشد در برنامه ششم توسعه آموزش و پروش موظف شده است 50 درصد دانش‌آموزان را به سمت رشته‌های مهارتی سوق دهد و این مهم تنها زمانی محقق می‌شود که اعتبارات لازم در اختیار این وزارتخانه قرار گیرد.

تخصیص 20 درصد از عوارض گاز شهری راهی برای تجهیزات هنرستان‌ها

احمدی تاکید کرد: تخصیص 20 درصد از عوارض گازشهری برای نوسازی وسایل سرمایشی، گرمایشی و تجهیزات مدارس اقدام هوشمندانه است و می‌تواند در این روزها کمک به سزایی به تجهیز هنرستان‌ها کند زیرا این مدارس از نبود امکانات و کارگاه‌های به روز، رنج می‌برند. با این کمبودها نمی‌توان دانش‌آموز مهارتی تربیت کرد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: هنرجویان و دانش آموزان رشته‌های مهارتی با کمبودهایی دست به گریبان هستند که به دلیل نبود یا کمبود کارگاه و امکانات ممکن است اختلالاتی در آموزش آنها ایجاد شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000