هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بی‌مقدار:

تبریز آمادگی برگزاری اجلاس‌‎های بین المللی را دارد/ علت انتقال دور سوم مذاکرات ایران، ترکیه و روسیه از تبریز چه بود؟

سرویس فرهنگی
نماینده مردم تبریز در مجلس دلیل انتقال دور سوم مذاکرات ایران، ترکیه و روسیه را از تبریز به تهران تشریح کرد و حوزه انتخابیه خود را آماده برگزاری مراسم‌ رسمی خواند.
شنبه 24 شهریور 1397 ساعت 15:56
تبریز آمادگی برگزاری اجلاس‌‎های بین المللی را دارد/ علت انتقال دور سوم مذاکرات ایران، ترکیه و روسیه از تبریز چه بود؟ نماینده مردم تبریز در مجلس دلیل انتقال دور سوم مذاکرات ایران، ترکیه و روسیه را از تبریز به تهران تشریح کرد و حوزه انتخابیه خود را آماده برگزاری مراسم‌ رسمی خواند. http://cdn.icana.ir/d/019/201605100510904774.jpg تبریز,آمادگی,برگزاری,اجلاس‌‎های,بین,المللی,را,دارد/,علت,انتقال,دور,سوم,مذاکرات,ایران،,ترکیه,و,روسیه,از,تبریز,چه,بود؟ Icana

شهاب الدین بی‌مقدار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری برگزاری دور سوم مذاکرات سران ایران، روسیه و ترکیه در تهران و در واکنش به اظهارات معاون مراسم و تشریفات دفتر رئیس‌جمهوری مبنی براینکه برای برگزاری اجلاس‌های مهم هیچ کدام از کلانشهرها مانند تبریز مورد تایید نیستند، گفت: بر خلاف اظهارات معاون مراسم و تشریفات دفتر رئیس‌جمهور، تبریز و دیگر کلانشهرهای کشور آمادگی برگزاری مراسم‌های مهم و حساس را دارند و فقط دولت‎ها در برگزاری مراسم‌‎های بزرگ باید به سایر کلانشهرها نیز اعتماد داشته باشند.

تبریز دارای بزرگترین سالن اجلاس سران کشور

نماینده مردم تبریز، آذرشهرو اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تبریز دارای یکی از بزرگترین‌‎ سالن‌‎های اجرای سالن با ظرفیت بیش از 2 هزار نفر بوده که به منظور برگزاری اجلاس تبریز 2018 احداث شده است، گفت: افزون بر این، تبریز دارای چندین هتل 5 ستاره بوده که ظرفیت مناسبی برای میزبانی از مهمانان خارجی است.

علت عدم برگزاری دور سوم مذاکرات در تبریز

وی ادامه داد: البته قرار بود دور سوم مذاکرات سران ایران، روسیه و ترکیه به میزبانی تبریز برگزار شود ولی به علت دیدار سران کشورهای ترکیه و روسیه با مقام معظم رهبری این دیدارها به تهران منتقل شد.

بی‌‎مقدار یادآور شد: حضور سران کشورها در کلانشهرهایی جز تهران، باعث می‎‌شود که سایر کلانشهرها نیز در اخبار دیده و این شهرها نیز به جهانیان معرفی شود.

سایر کشورها شهرهایی جز پایتخت را برای میزبانی مراسم‌های بین المللی برمی‌گزینند

وی با انتقاد از عملکرد دولت‌ها نسبت به برگزاری مراسم‌‎های بین المللی فقط در تهران، عنوان کرد: در سفر بسیاری از مسئولان به سایر کشورها، شاهد این هستیم که شهرهایی به غیر از پایتخت کشورها،  میزبان مدعوین است و این مسئله یک نکته بسیار مهم است که به توزیع صحیح امکانات نیز کمک می‌‎کند.

تبریز چه امکاناتی برای برگزاری یک اجلاس بین المللی دارد؟

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی افزود: امکاناتی از قبیل محل‌هایی مناسب برای اجلاس، مصاحبه مطبوعاتی و ضیافت عصرانه روسای جمهور، اتاق ملاقات‌های دو جانبه، محل اقامت روسای جمهور و همچنین فراهم بودن شرایط پاویون فرودگاه‌ها برای فرود هواپیماهای مهمانان از جمله امکاناتی است که تبریز از آن برخوردار است و همه چیز برای برگزاری مراسم بسیار خوب در تبریز آماده است و امیدواریم در آینده به کلانشهرهایی مثل تبریز نیز توجه شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000