سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جمالی نوبندگانی مطرح کرد:

تعیین سفرای ایران در چین و هند در شرایط فعلی ضروری است

سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: تعیین سفرای ایران در چین و هند در شرایط تحریمی ضروری است هرچند فرایند انتخاب سفیر به دلیل تایید توسط نهادهای مختلف، پیچیده و زمان‌بر است.
سه‌شنبه 27 شهریور 1397 ساعت 12:19
تعیین سفرای ایران در چین و هند در شرایط فعلی ضروری است عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: تعیین سفرای ایران در چین و هند در شرایط تحریمی ضروری است هرچند فرایند انتخاب سفیر به دلیل تایید توسط نهادهای مختلف، پیچیده و زمان‌بر است. http://cdn.icana.ir/d/019/201805108698096349.jpg تعیین,سفرای,ایران,در,چین,و,هند,در,شرایط,فعلی,ضروری,است Icana

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به اداره سفارتخانه‌های ایران در چین و هند بدون سفیر، گفت: عبدالناصر همتی رئیس فعلی بانک مرکزی به عنوان سفیر چین انتخاب شده بودند اما به دلیل انتصاب وی در مُسند بانک مرکزی این سفارتخانه بدون سفیر اداره می‌شود. غلامرضا انصاری سفیر هند نیز به عنوان معاون اقتصادی وزیر امور خارجه انتخاب شدند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: روند تعیین سفیر پیچیده و طولانی مدت است زیرا سفیر را نهادهای مختلفی باید تایید کنند اما با توجه به شرایط اقتصادی بین‌المللی سفرای ایران در این دو کشور باید تعیین شود.

وی افزود: در شرایط تحریمی همکاری با کشورهایی چون هند و چین در اولویت جمهوری اسلامی است بنابراین وزارت امور خارجه برای عبور از تحریم‌ها و تلطیف وضعیت و مسائل باید در انتخاب سفرا تعجیل کند.

جمالی نوبندگانی معتقد است: هند و چین از کشورهای مهم و نزدیک به ایران هستند که رابطه دیرینه‌ای هم با جمهوری اسلامی دارند لذا اداره سفارتخانه‌های ایران در این دو کشور بدون سفیر ممکن است در ادامه روابط یا توسعه روابط به ویژه در شرایط تحریمی کنونی آسیب‌زا باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سفارت‌خانه‌های ایران در سایر کشورها به عنوان سکان‌های دیپلماسی است که قرار گرفتن افراد متخصص، کارآمد و نخبه می‌تواند در تسهیل روابط دو کشور و توسعه همکاری‌های اقتصادی، سیاسی، فراهنگی و اجتماعی تاثیرگذار باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000