ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
گزارش تجری از دیدار نمایندگان با دادستان تهران:

دادستان تهران نیز انتقاداتی نیز به نحوه برگزاری دادگاه‌های اخیر داشت

سرویس صحن
**فرهاد تجری اظهار داشت:دادستان تهران نیز انتقاداتی نیز به نحوه برگزاری دادگاه‌های اخیر داشت .
سه‌شنبه 17 شهریور 1388 ساعت 11:39

به گزارش خانه ملت، "فرهاد تجری" عضو کمیته ویژه مجلس که در دیدار روز گذشته نمایندگان مجلس بادادستان تهران حضور داشت،با حضور در جمع خبرنگاران مجلس افزود: دیدگاه هایمان در مورد نحوه برخورد با بازداشت شدگان مسایل اخیر و حواشی آن را مطرح کردیم که مورد توافق دادستان نیز قرار گرفت.

وی با اشاره به سخنان دادستان تهران مبنی بر لزوم حفظ شان و استقلال قاضی ادامه داد: ما هم معتقد بودیم که تقاضاها و فشارهایی که از طریق جراید ، سازمان‌ها و ضابطین در خصوص نگهداری بازداشت‌شدگان و آزادی افراد مطرح می‌شود ، نباید بر تصمیم قاضی تاثیر گذار باشد.

تجری بر این اساس ابراز امیدواری کرد که دستگاه قضایی مطابق با آنچه از آن انتظار می‌رود و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری ، جایگاهی برای پناه ستمدیدگان اعم از عادی، سیاسی و اجتماعی باشد.

وی با اشاره به درخواست نمایندگان از دادستان تهران مبنی بر آزادی هر چه سریعتر افرادی که ضرورتی به ادامه بازداشتشان نیست ادامه داد: امیدواریم به این درخواست ترتیب اثر داده شود.

نماینده قصر شیرین ادامه داد: از دادستان تهران خواستیم تا به اتهامات سایر متهمین نیز هر چه سریعتر رسیدگی شود و اگر دلایلی برای بازداشتشان است هرچه سریعتر به دادگاه ارایه داده و مجازات آنها را تعییم کنند و اگر هم دلایلی کشف نشده، بازداشت موقت آنها بیش از این ادامه نیابد.

وی در پاسخ به خبرنگار ایلنا که به توقف برگزاری دادگاه‌های متهمان اخیر اشاره داشت گفت: ما در دیدار با دادستان تهران انتقاداتمان نسبت به نحوه برگزاری دادگاه‌ها مطرح کردیم این موارد مورد تایید ضمنی دادستان قرار گرفت که انشاءالله از این به بعد رویکرد دادگاه‌ها تغییر کند.

عضو کمیته ویژه مجلس با اشاره به تشکیل هیاتی مرکب از سه نفر از قضات در قوه قضاییه که مکلف به بررسی این گونه مسایل شده اند خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود که با تشکیل این هیات بار ترافیک این موارد از دوش مجلس کاسته شود و دستگاه قضایی به وظیفه ذاتی خود عمل کند.

تجری در پاسخ به سوالی که به بازداشت دختر جواد امام اشاره داشت واینکه ایا نمایندگان این مورد را بررسی خواهند کرد یا نه گفت: با توجه به استقبال قوه قضاییه ما به شکل مصداقی وارد عمل نمی شویم چون به شکل مصداقی مواردی زیادی دستگیری و یا آزادی مطرح می‌شود که ما نمی توانیم همه آنها را بررسی کنیم. اما اگر مورد خاصی باشد که بازتاب ملی داشته باشد آن را بررسی خواهیم کرد. ولی شاید این مورد که گفتید در دستورکار ما قرار نگیرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری که به نامشخص بودن مرجع بازداشت کننده دختر جواد امام اشاره داشت گفت: دستگاهی که بازداشت کرده است باید پاسخ کافی را ارایه دهد اما اگر شبهه‌ای عدم پاسخ وجود داشته باشد ما سوال می‌کنیم و نتیجه را اعلام می‌کنیم البته کمیته قوه قضاییه به اندازه کافی در این زمینه پاسخگو خواهد بود.

این گزارش می افزاید:روز یکشنبه این هفته چهار نفر از اعضای کمیته ویژه مجلس شورای اسلامی با جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران دیدارکردند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000