هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بنیادی:

دیپلماسی سلامت در ایران چشم انداز روشنی دارد

سرویس اجتماعی
عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تعامل و ارتباط با کشورهای توسعه یافته و صاحب سبک می‌تواند زیرساختهای سلامت کشور را تقویت کند.
شنبه 31 شهریور 1397 ساعت 16:19
دیپلماسی سلامت در ایران چشم انداز روشنی دارد عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تعامل و ارتباط با کشورهای توسعه یافته و صاحب سبک می‌تواند زیرساختهای سلامت کشور را تقویت کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606109848736075.jpg دیپلماسی,سلامت,در,ایران,چشم,انداز,روشنی,دارد Icana

بهروزبنیادی درگفت‌وگوبا خبرنگارخبرگزاری خانه ملت در رابطه با ضرورت تقویت دیپلماسی سلامت در حوزه تجهیزات پزشکی، گفت: بخش زیادی از دیپلماسی سلامت به عملکرد سفرای کشور و مقامات عالی وزارت بهداشت و درمان و آموزش کشور بستگی دارد. تقویت دیپلماسی سلامت و اشتراک تجربیات پزشکی با کشور‌های پیشرفته جهان در شرایطی که با تحریم‌ها و مشکلات دارویی مواجه ‌هستیم، باعث شکوفا شدن پتانسیل این حوزه شده و حوزه ای قابل اتکا برای رشد و ترقی کشور خواهد شد. 

تعامل با کشورهای توسعه یافته زیرساخت‌های سلامت کشور را تقویت می‌کند

 نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما اکثرا با کشورهایی در ارتباط هستیم که از نظر تکنولوژی و شاخص‌های بهداشتی از ما ضعیف‌تر هستند بنابراین چیزی از آنها به ما اضافه نمی‌شود ولی تعامل و ارتباط با کشورهای توسعه یافته و صاحب سبک می‌تواند زیرساختهای سلامت در مباحث دارو و درمان را تقویت کند. امیدواریم تفاهم نامه های انجام شده با برنامه ریزی و استراتژی مشخصی دنبال شود و صرفا مانند تفاهم‌نامه‌های معمول نباشد.

روسیه از نظر پزشکی و تجهیزات پزشکی چیزی برای ارائه ندارد

 وی با اشاره به تفاهم‌نامه ایران در حوزه تجهیزات پزشکی با روسیه گفت: طب روسیه جایگاه خوبی در حوزه تجهیزات پزشکی در جهان ندارد، به نظر نمی‌رسد که در این بخش خودش مستقیم به ما کمک کند، شاید به عنوان یک کشور واسطه به جهت ارتباطاتی که  با سایر کشورهای توسعه یافته دارد بتواند به ما کمک کند.

بنیادی در رابطه با وضعیت تولید داخلی تجهیزات پزشکی، اظهار کرد: بسیاری از تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور در داخل توسط شرکت‌های دانش بنیان تولید می‌شود، اما ممکن است تولیدات بسیاری از کارخانه‌ها در شرایط فعلی کشور که نیاز به واردات قطعات و مواد اولیه خاصی دارد، به دلیل وجود تحریم‌ها کاهش پیدا کند. 

واردات تکنولوژی تجهیزات پزشکی ضروری هدف اصلی وزارت بهداشت باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم،تصریح کرد:  بسیاری از دارو‌های مورد نیاز کشور تولید داخلی هستند، متاسفانه اخیراً در تهیه مواد اولیه برخی از دارو‌ها با مشکلاتی رو برو شده‌ایم، وابستگی 50 درصدی برخی از دارو‌ها به واردات مواد اولیه نگرانی‌هایی به وجود آورده است که خوش‌بختانه با برنامه‌ریزی و پیش بینی‌های صورت گرفته ذخایر مورد نیاز فراهم شده است، در مورد تجهیزات پزشکی نیز در همین وضعیت قرار داریم، اخیراً لیستی از تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور از جمله تجهیزات چشم پزشکی و ارتوپدی توسط وزارت بهداشت منتشر شده است، که نشان می‌دهد در چه زمینه هایی باید برای واردات تکنولوژی به کشور برنامه‌ریزی و تلاش کنیم. 

عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطر در پایان گفت: اولین وظیفه هر حکومتی تامین سلامت و امنیت غذایی است، امیدواریم با همکاری همه وزارتخانه‌ها، بانک مرکزی شاهد تخصیص به موقع و مناسب ارز به وزارت بهداشت و درمان باشیم تا وظیفه خودش را به صورت کامل  انجام دهد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر