ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نادران خواستار شد

بررسی صلاحیت دو وزیر پیشنهادی در یک جلسه‌ فوق‌العاده در هفته جاری

سرویس صحن
**الیاس نادران طی یک تذکر آیین‌نامه‌ای خواستار تشکیل جلسه‌علنی فوق‌العاده در هفته جاری برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و نیرو شد.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388 ساعت 10:35

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده تهران در جلسه‌علنی روز سه‌شنبه طی یک تذکر آیین‌نامه‌ای خاطر نشان کرد: همان طور که رییس مجلس اعلام کردند هفته آینده مجلس به بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و نیرو خواهد پرداخت اما طبق ماده 88 آیین‌نامه داخلی، رییس جمهور موظف است ظرف دو هفته پس از انجام تحلیف یا بعد از استعفا و یا سقوط دولت، اسامی هیات وزیران را به همراه شرح حال آنان به مجلس اعلام کند.

وی با اشاره به ماده 189 آیین‌نامه داخلی اظهار داشت: براساس این ماده یک هفته به مجلس برای بحث و بررسی پیرامون خط مشی دولت و اخذ رای اعتماد فرصت داده شده و در ماده 190 به بعد هم سازوکار رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی تعیین شده است.

نادران تصریح کرد: آنچه از این دو ماده استنباط می‌شود این است که برای این که کلیت هیات وزیران آسیب نبیند و کارهای اجرایی روی زمین نماند لازم است هیات دولت در اسرع وقت تشکیل شود ولی در مورد یک یا دو وزیر این محدودیت زمانی برداشته شده و رییس جمهور برای معرفی وزیر جایگزین سه ماه فرصت دارد و در مورد بررسی مجلس در خصوص یک یا دو وزیر سکوت دارد.

نماینده تهران گفت: رییس جمهور نیز فرموده‌اند که برنامه‌ این دو وزیر همان برنامه‌هایی است که مجلس هفته پیش ظرف پنج روز بررسی کرده است بنابراین برنامه‌ای تغییر نکرده که بخواهیم نسبت به برنامه‌ها اظهار نظر کنیم و بررسی اطلاعاتی همچون اسم و شماره تلفن و تحصیلات وقت زیادی نمی‌گیرد.

نادران اظهار داشت: اگر مجلس موافقت کند امشب یا فردا صبح در جلسه‌علنی، صلاحیت این وزرا مورد بررسی قرار گیرد، هفته آینده هم وقت مجلس گرفته نمی‌شود.

محمد رضا باهنر که در غیاب لاریجانی و ابوترابی‌فرد، ریاست جلسه‌علنی را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: برداشت ما از ماده 190 و تبصره آن این نیست که این یک هفته مربوط به بررسی صلاحیت کل وزرا می‌شود اما بررسی صلاحیت دو وزیر نیاز به گذشت یک هفته ندارد.

وی افزود: اگر قرار باشد احتیاط هم بکنیم باید یک هفته بگذرد و ما چاره‌ای نداریم جز اینکه این یک هفته را صبر کنیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000