هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میرزایی‎‌نیکو پاسخ داد:

واکاوی عملکرد ضعیف 254 حزب در کشور/آیا زمینه فعالیت احزاب وجود دارد؟

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون ماده 10 احزاب دلایل عملکرد ضعیف 254 حزب در کشور را تشریح کرد.
سه‌شنبه 3 مهر 1397 ساعت 15:14
واکاوی عملکرد ضعیف 254 حزب در کشور/آیا زمینه فعالیت احزاب وجود دارد؟ عضو کمیسیون ماده 10 احزاب دلایل عملکرد ضعیف 254 حزب در کشور را تشریح کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201805102651270267.jpg واکاوی,عملکرد,ضعیف,254,حزب,در,کشور/آیا,زمینه,فعالیت,احزاب,وجود,دارد؟ Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص راه اندازی احزاب جدید توسط جریان های سیاسی و عدم رسیدن احزاب به جایگاه واقعی خود، گفت: طبق قانون افرادی که واجد شرایط باشند می توانند حزب در سطح ملی یا استانی راه اندازی کنند لذا منعی برای این مهم وجود ندارد.

دولت ها زمینه ساز فعالیت احزاب در کشور باشند

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون تاکید شده احزاب باید به طور واقعی فعالیت کنند، تصریح کرد: برای دستیابی به این امر دولت ها و سایر مجموعه های تصمیم گیر در کشور باید برای احزاب جایگاه در نظر بگیرند.

نمی توان خرده احزاب را تجمیع کرد

وی با اشاره به اینکه می توان از ظرفیت احزاب در تصمیم سازی ها بهره برد وگرنه هرچقدر حزب ها فعالیت کنند نمی توانند به جایگاه واقعی خود دست یابند، ادامه داد: به عبارتی نمی توان به خرده احزاب تاکید کرد که تجمیع شوند تا احزاب بزرگ تر و قوی تر شکل بگیرند اما می توان شرایطی را در نظر گرفت که بتواند با یکدیگر فعالیت موثرتری را داشته باشند.

هم اکنون 254 حزب در کشور وجود دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه هم اکنون 254 حزب در کشور وجود دارد که بر اساس قانون جدید فقط 115 حزب خودشان را تطبیق داده اند و مابقی نیز تا پایان آبانماه فرصت دارند، افزود: هم اکنون خانه احزاب شاخص های احزاب فعال را مشخص کرده تا بتوانیم به این مهم دست یابیم.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال در اقدامی احزاب بزرگ مانند کارگزاران، اتحاد، موتلفه، ندای ایرانیان و غیره که مجموعا 25 حزب می شوند فراخوان شدند و با همکاری این احزاب 5 نماینده مشخص شد تا بتوان موارد مورد نیاز برای قانون احزاب پیش بینی شود.

ضرورت نقش آفرینی احزاب در انتخابات و عرصه های سیاسی وجود دارد

 عضو کمیسیون ماده 10 احزاب خاطرنشان کرد: در واقع احزاب باید در انتخابات، تصمیم گیری های سیاسی مهم کشور و غیره نقش ایفا کنند و این مثال فوق بیانگر وجود ظرفیت در احزاب برای تصمیم سازی است که می توان در عرصه های دیگر نیز از آنها استفاده کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط