آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اکرمی

انقلاب به برکت شهدای 17 شهریور به پیروزی رسید

سرویس سیاسی
**نماینده مردم تهران گفت: انقلاب اسلامی به برکت خون شهدای 17 شهریور به پیروزی رسید.
سه‌شنبه 17 شهریور 1388 ساعت 16:28

سید رضا اکرمی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص اهمیت بزرگداشت روز 17 شهریور، گفت: یکی از مزایای دین اسلام توجه داشتن به روزهای مهم و ویژه‌ است و در قرآن مجید به ایام الله توصیف شده و پیامبر اکرم نیز مامور به یادآوری این روزهای مهم به مرم نمود.

وی افزود: 17 شهریور سال 57 روزی بود که رژیم شاهنشاهی و محمد رضا پهلوی فرمان را صادر کرد و جمعیت بسیاری در میدان ژاله آن روز و اطراف آن به شهادت رسیدند . فاجعه آنقدر سنگین و تلخ بود که امام رحمة الله علیه آن روز را جمعه سیاه نام‌گذاری کرد.

اکرمی خاطر نشان کرد: ما باید 17 شهریور هر سال را به یاد آن روزی که مردم دست خالی به صحنه آمده و علیه رژیم و خاندان پهلوی مبارزه کردند، یاد وخاطره آنها را گرامی بداریم و در ذهن و اندیشه مردم یادآوری کنیم .

وی تصریح کرد: رژیم پهلوی با این جنایت لکه ننگی از خود به جای گذاشت ولی انقلاب اسلامی به برکت خون شهیدان در فاصله کوتاهی در بهمن همان سال به پیروزی رسید.

نماینده تهران در خصوص تاثیر بزرگداشت این روزها در پایداری جمهوری اسلامی بر اصول اولیه خود اظهار داشت: وقتی مردم بدانند پیروزی انقلاب و تاسیس جمهوری اسلامی مربوط به ایثار، فداکاری ، وفاداری، درصحنه بودن، وحدت مردم قبل از پیروزی انقلاب یقیناً همین عوامل را ادامه می‌دهند و باعث می‌شود هر چیزی که در ایجاد نقش داشته در تداوم و بقا نیز نقش خواهد داشت.

وی تصریح کرد: وقتی مردم مبارزه کردند و انقلاب را به پیروزی رساندند ادامه همان راه باعث حفظ ، تداوم انقلاب و شکوفایی اهداف انقلابیون خواهد شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000