هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کواکبیان در جمع خبرنگاران؛

وزیر کشور باید پاسخگوی حادثه تروریستی اهواز باشد/ درخواست نمایندگان برای برگزاری جلسه غیرعلنی

سرویس صحن
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه وزیر کشور باید پاسخگوی حادثه تروریستی اهواز باشد، گفت: با هدف بررسی موضوع تعدادی از نمایندگان درخواست برگزاری جلسه غیرعلنی در هفه آتی را مطرح کردند.
چهارشنبه 4 مهر 1397 ساعت 14:58
وزیر کشور باید پاسخگوی حادثه تروریستی اهواز باشد/ درخواست نمایندگان برای برگزاری جلسه غیرعلنی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه وزیر کشور باید پاسخگوی حادثه تروریستی اهواز باشد، گفت: با هدف بررسی موضوع تعدادی از نمایندگان درخواست برگزاری جلسه غیرعلنی در هفه آتی را مطرح کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/48194.jpg وزیر,کشور,باید,پاسخگوی,حادثه,تروریستی,اهواز,باشد/,درخواست,نمایندگان,برای,برگزاری,جلسه,غیرعلنی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، مصطفی کواکبیان در حاشیه نشست علنی امروز چهارشنبه (4 مهر) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران به جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره حادثه تروریستی اهواز اشاره کرد و گفت: وزرای اطلاعات و کشور و مسئولان انتظامی، امنیتی و ارش حضور پیدا کردند در این نشست فیلمی از حادثه تروریستی اهواز نشان داده شد که طبق آن؛ چهار تروریست‌ به مدت 10 دقیقه تیراندازی می‌کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر اساس فیلم منتشر شده در حین تیراندازی هیچ برخوردی با تروریست‌ها انجام نمی‌شود، متاسفانه تروریست‌ها به میزانی آزادی عمل دارند که بعد از تیراندازی بالای سر جنازه افراد رفته و تیر خلاص هم به آنها می‌زنند.

وی افزود: افتخار ایران امنیت داخلی به اندازه کافی است اما این حادثه نشان داد که غفلت جدی صورت گرفته است بنابراین دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی و شورای تامین استان باید گزارش مفصلی در این زمینه ارایه کنند، هرچند وزیر کشور اصلی‌ترین پاسخگوی این حادثه است.

کواکبیان معتقد است: وزیر کشور مسئول امنیت کشور را دارد و باید پاسخگو باشد استیضاح وی هم علی‌رغم اینکه به حد نصاب لازم رسید، معطل کردند تا برخی امضاهایشان را پس بگیرند. حال آنکه در رابطه با استیضاح آقای ربیعی و کرباسیان اینگونه عمل نشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گویا وزیر کشور مصون از پاسخگویی به مجلس است، گفت: از همین رو تعدادی از نمایندگان طی نامه‌ای درخواست کردند تا هفته آتی جلسه غیرعلنی برگزار و فیلم مذکور برای همه نمایندگان به نمایش گذاشته شود، مسئولان ذی ربط نیز باید در این جلسه حاضر و پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: مردم خوزستان مشکلات عدیده‌ای چون فقر دارند و این گروهک که به نام "گرگ‌های تنها" شناخته شدند، از این فقرا لشکرگیری کردند و طبق اطلاعات به برخی افراد هم پیشنهاد پرداخت 5 هزار دلار برای عضویت دادند، در این شرایط هیچ گزارشی در مورد اطلاعات پیرامون این موضوعات داده نشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: افزون بر عدم ارایه گزارش افراد حاضر در رژه اهواز تا دقایقی احساس می‌کنند که صدای تیراندازی جزء مانور است اما زمانی هم که مطلع می‌شوند به دلیل نداشتن دستور تیر، از تیراندازی به تروریست‌ها خودداری کردند لذا این حادثه جای بحث و بررسی بسیار دارد و آقای رحمانی فضلی به عنوان مسئول این حادثه باید توضیحاتی به نمایندگان ارایه کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر