هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی شاهرودی:

سامانه جدید اروپایی تنها راه حل دور زدن تحریم ها نیست

سرویس اقتصادی
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس تأکید دارند که تنها راه حل دور زدن تحریم‌ها اتکا به سامانه جدید اروپایی ها نیست.
پنج‌شنبه 5 مهر 1397 ساعت 20:54
سامانه جدید اروپایی تنها راه حل دور زدن تحریم ها نیست عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس تأکید دارند که تنها راه حل دور زدن تحریم‌ها اتکا به سامانه جدید اروپایی ها نیست. http://cdn.icana.ir/d/019/201708104626954575.jpg سامانه,جدید,اروپایی,تنها,راه,حل,دور,زدن,تحریم,ها,نیست Icana

سید حسن حسینی شاهرودی گفت و گو خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ،در خصوص سامانه جدید اتحادیه اروپا برای دور زدن تحریم های آمریکا اظهار داشت: سامانه جدید اروپایی ها را تجربه کنیم هرچند که تجربه گذشته ما در همکاری با کشورهای اروپایی مناسب نبوده است.

هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: تا زمانی که اطمینان لازم را کسب نکرده ایم که سامانه جدید مد نظر در بیانیه مشترک اخیر کارکرد مثبت و مناسبی دارد می‌توانیم ارزیابی درستی از تاثیر بیانیه بر فضای اقتصادی کشور داشته باشیم.

مردم شاهرود در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: سوئیفت نیز از سوی اروپایی ها باز شد اما جز با چند بانک و در موارد جزئی از سامانه سوئیفت استفاده نکردیم و نتوانستیم از شرایط جدیدی که اروپایی ها ایجاد کردند بهره ی مناسبی ببریم.

ادامه داد:  با شرایط جدیدی که حادث شده است  و در جریان رویارویی اروپایی ها با آمریکا روسیه چین و کشورهای دیگر فضای مطلوب تری نسبت به گذشته ایجاد شوند و در مقابل زورگویی های آمریکا ایستادگی کرد.

در ادامه گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه امیدوار است در آینده شرایط بهتری فراهم شود گفت: زمانی که ما عملاً شاهد نتایج عملی  نباشیم نباید امیدوار شد و راه های دیگر  و متعددی که ما در گذشته تجربه کرده ایم را کنار بگذاریم البته برخی از این راه ها منسوخ شده با این حال باید راه کاری که در دوره تحریم گذشته نتیجه بخش بوده را دنبال کنیم. 

این نماینده مجلس توضیح داد: نباید به سامانه جدید اروپایی ها امید بست و راه‌های دیگری که در از جمله روابط دوجانبه پولی را کنار گذاشته و تنها راه حل را این سامانه جدید دانست. 

وی بیان داشت: نباید راه های دیگر را به روی خود ببندیم و شیوه‌های دیگری که تجربه داشته ایم از جمله رابطه دوجانبه پولی و بانکی رافراموش کنیم باید این راه ها را در کنار سامانه جدیدادامه دهید.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه نباید همه کارها را موکول به سامانه جدید اروپایی‌ها کرد گفت: پس برجام دائما شاهد این بودیم که اروپایی ها ما را به دنبال نخود سیاه می فرستادند یا اروپایی ها اراده ای نداشتند یا اگر در فضای سیاسی چنین اراده ای وجود داشت فعالان اقتصادی شان به دلیل حجم بالای فشار آمریکایی ها از همکاری با ایران عقب نشینی کردند.

وی تاکید کرد: با توجه به گذشته ای که از همکاری اقتصادی با اروپایی ها داشتیم نباید تمام توجه خود را بر روی سامانه جدید گذاشت و شیوه‌های دیگر را برای بهبود شرایط اقتصادی امتحان نکرد. 

این نماینده مجلس راهکار دیگری جز روابط دوجانبه پولی را مطرح کرد: با بسیاری از کشورها می توانیم روابط کالا به کالا داشته باشیم به ازای فروش نفت کالای مورد نیاز دریافت کنیم یا حذف دلار در مبادلات داشته باشیم./ 

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000