هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کواکبیان در دیدار با رییس گروه دوستی پرتغال و ایران:

انتظار داریم پرتغال روابط بانکی دو جانبه را تقویت نماید

سرویس بین الملل
رییس گروه دوستی پارلمانی پرتغال و ایران و هیات همراه با مصطفی کواکبیان، رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و پرتغال و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.
دوشنبه 9 مهر 1397 ساعت 12:56
انتظار داریم پرتغال روابط بانکی دو جانبه را تقویت نماید رییس گروه دوستی پارلمانی پرتغال و ایران و هیات همراه با مصطفی کواکبیان، رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و پرتغال و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/201810103453985584.jpg انتظار,داریم,پرتغال,روابط,بانکی,دو,جانبه,را,تقویت,نماید Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، آدائو سیلوا رییس گروه دوستی پارلمانی پرتغال و ایران و هیات همراه با مصطفی کواکبیان رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و پرتغال و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

کواکبیان در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط پارلمانی دوستانه دو کشور گفت: خوشحالیم که بعد از سفر سال گذشته گروه ایرانی به لیسبون، شاهد سفر گروه دوستی پارلمانی پرتغال و ایران به تهران هستیم. وی افزود: مذاکرات و روابط گروه¬های دوستی پارلمانی، تاثیر بسزایی در تسریع و تسهیل همکاری¬های دو کشور در بخش¬های دولتی و خصوصی دارد.

رییس گروه دوستی پارلمانی پرتغال و ایران در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت تقویت گفتگوی¬های دو کشور در سطوح عالی گفت: دعوتنامه¬هایی از طرف رییس جمهور ایران و رییس مجلس شورای اسلامی برای همتایان خود ارسال شده است که امیدواریم با پیگیری پارلمان پرتغال عملیاتی شوند و در اولین فرصت ممکن شاهد سفر رییس جمهور و رییس مجلس پرتغال به تهران باشیم. 

کواکبیان در ادامه این دیدار با اشاره به ظرفیت¬های فراوان دو کشور برای ارتقاء سطح مناسبات فیمابین گفت: حجم مبادلات ایران و پرتغال ناچیز است و متناسب با ظرفیت¬های دو کشور نیست لذا از گروه¬های دوستی دو کشور انتظار می¬رود برای توسعه همکاری¬های تجاری و اقتصادی دو طرف تلاش بیشتری نمایند.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و پرتغال در پایان اهمیت تقویت روابط پارلمانی ایران و پرتغال را یادآور شد و گفت: از پرتغال انتظار می¬رود علاوه بر کمک به اتحادیه اروپا برای ایجاد ساز و کارها لازم برای تسهیل روابط مالی و بانکی با ایران، روابط بانکی دو جانبه را تقویت نماید. وی گفتگوی مسئولان و کارشناسان بانک¬های مرکزی دو کشور را در این مورد موثر ارزیابی کرد.

آدائو سیلوا رییس گروه دوستی پرتغال و ایران نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به تهران گفت: طی یک سال گذشته چندین هیات پارلمانی در سطوح مختلف میان ایران و پرتغال تبادل شده¬اند که نشان از پویایی روابط پارلمانی دو کشور و ارتقای سطح مناسبات فیمابین دارد.

وی با اشاره به ترکیب هیات پارلمانی که وی را در سفر به تهران همراهی می¬کنند گفت: اعضای هیات همراه من از همه حزب¬های پارلمانی پرتغال هستند و این علاقه همه احزاب را به تقویت روابط با نشان می-دهد.

آدائو سیلوا در ادامه گفت: گروه دوستی پارلمانی پرتغال و ایران تلاش خود را برای عملی شدن سفر روسای جمهور و پارلمان پرتغال به تهران بکار خواهد گرفت.

رییس گروه دوستی پارلمانی پرتغال و ایران در ادامه با اشاره به مذاکرات ایران و اروپا در خصوص تداوم برجام گفت: اتحادیه اروپا حمایت سیاسی کامل خود را از برجام اعلام کرده است و ما معتقدیم ایران در مسیر درستی گام بر می دارد. وی افزود: اروپا سخت در تلاش است تا مکانیسمی پیدا کند که آثار تحریم¬های آمریکا را خنثی کند.

خانم ژوانا لیما از اعضای گروه دوستی پرتغال و ایران نیز در پایان این دیدار ضمن اشاره به اهمیت توسعه همکاری¬های ایران و پرتغال گفت: من بعنوان عضو حزب سوسیالیست که اکثریت پارلمان را در اختیار دارد اعلام می¬کنم دولت پرتغال از تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران حمایت می¬کند.

 شایان ذکر است در این دیدار آقایان علیرضا رحیمی، علی نجفی خوشرودی و خانم زهرا ساعی از دیگر اعضای گروه دوستی پارلمانی پرتغال و ایران نیز حضور داشتند که با همتایان پرتغالی خود در خصوص نحوه توسعه مناسبات ایران و پرتغال گفتگو و تبادل نظر کردند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000