هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس:

تدوین الگوی ایرانی- اسلامی نیازمند حمایت نخبگان است

سرویس فرهنگی
**رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: تدوین الگوی ایرانی - اسلامی باید با استفاده از نخبگان و تجمع آنها در قالب اتاق فکر صورت گیرد.
چهارشنبه 18 شهریور 1388 ساعت 17:31

سلیمان جعفرزاده روز چهارشنبه در گفتگو با خبرگزای خانه ملت، اظهار داشت: با توجه به اینکه رهبر انقلاب درخصوص تدوین الگوی ایرانی - اسلامی به دولت تاکید فرمودند، دولت باید هر چه سریعتر در قالب مرکز تحقیقات یا اتاق فکر با ظرافت خاصی به تدوین موضوع بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: تشکیل اتفاق فکر یا فعالیت در قالب یک مرکز تحقیقاتی موجب می‌شود تا محلی برای تضارب آرا تشکیل شود و به موضوع با ظرافت خاصی ورود کنند.

نماینده مردم ماکو در مجلس گفت: تیم کارشناسی می‌تواند در قالب مباحث فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و مسایل ایرانی تاریخی به تدوین موضوع‌های مختلف بپردازد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: تدوین این الگو می‌تواند تاثیرگذاری زیادی برای نسل‌های آینده مردم فعلی ما به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به تاریخ ایران پرداخت و افزود: زمانی ایران به عنوان مهد تمدن دنیا شناخته می‌شد و دارای دیوان بررسی مسایل حقوق بشر و دادگری بود بنابراین توجه و معرفی این تاریخ درخشان به طور قطع می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در نقش کشورمان به عنوان یک ملت صاحب تمدن به دنیا باشد.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: فرهنگ ایرانی به اندازه‌ای غنی بود که در برخورد با اسلام مسلمانان عرب، بسیاری تمدن‌ ایران زمین را از ما وام گرفتند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار امیدواری کرد: تدوین الگوی اسلامی - ایرانی در صورتی که مانع و جامع باشد می‌تواند نقش بسیار مثبتی در کشور به همراه گذارد.

عضو کیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:‌تدوین الگوی ایرانی - اسلامی باید در چارچوب قانون اساسی، سند چشم انداز بیست ساله و قوانین برنامه پنجساله تدوین شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000