هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ذوالقدر:

دستمزدهای نجومی بازیگران توان فیلمسازان را برای تولید اثر گرفته است

سرویس فرهنگی
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه دستمزدهای بازیگران نباید توان فیلمساز را برای تولید اثر بگیرد، گفت: با توجه به تشکیل نظام تهیه‌کنندگی سینما انتظاراست هرچه سریع‌تر بازخورد آن در رابطه با کاهش دستمزدهای نجومی بازیگران دیده شود.
چهارشنبه 11 مهر 1397 ساعت 07:02
دستمزدهای نجومی بازیگران توان فیلمسازان را برای تولید اثر گرفته است نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه دستمزدهای بازیگران نباید توان فیلمساز را برای تولید اثر بگیرد، گفت: با توجه به تشکیل نظام تهیه‌کنندگی سینما انتظاراست هرچه سریع‌تر بازخورد آن در رابطه با کاهش دستمزدهای نجومی بازیگران دیده شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201807109744795239.jpg دستمزدهای,نجومی,بازیگران,توان,فیلمسازان,را,برای,تولید,اثر,گرفته,است Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به درخواست دستمزدهای نجومی بازیگران سینما پس از گرانی دلار و نبود نظارتی به این مسئله ازسوی خانه سینما و سازمان سینمایی، گفت: این مشکل از دیرباز وجود داشته است بههمین دلیل قرار بود سازمان سینمایی با تشکیل "نظام تهیه‌کنندگی سینما" کنترل و نظارت بر این مهم را در زیرمجموعه وظایف نظام تهیه‌کنندگی سینما قرار دهد و با توجه به اینکه نظام تهیه‌کنندگی سینما تشکیل شده است، انتظار می‌رود هرچه سریع‌تر بازخورد آن در رابطه با کاهش دستمزدهای نجومی بازیگران دیده شود.

میزان دستمزدهای بازیگران نباید توان فیلمساز داخلی را برای تولید اثر بگیرد

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگرچه دستمزدهای سِلبِریتی‌ها در تمام دنیا نسبت به بسیاری دیگر از اقشار جامعه بالاتر است اما این مسئله نباید جنبه نجومی به خود بگیرد تا جایی که یک فیلم و تولیدکننده داخلی قادر به ساخت فیلم نشده یا مجبور شود از  کیفیت اثر تولیدی خود بکاهد.

انفعال از سمت سازمان سینمایی و خانه سینما در رابطه با نظارت بر دستمزدهای بازیگران پذیرفتنی نیست

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد رتبه‌بندی بازیگران و نظارت بر دستمزدهای آن‌ها را به مسئولان سازمان‌های سینمایی و خانه سینما داد و افزود: انفعال از سمت سازمان سینمایی و خانه سینما در رابطه با نظارت بر دستمزدهای بازیگران پذیرفتنی نیست، درواقع بازیگران و تهیه‌کنندگان نباید در این زمینه سلیقه‌ای رفتار کنند.

تا مادامی که استعدادهای جدید در  حوزه بازیگری سینما پرورش پیدا نکنند فیلمساز مجبور است از همین بازیگران گران‌قیمت استفاده کند تا بتواند یک فیلم بفروش بسازد.

وی با تاکید بر اینکه ادامه این اتفاق برای سینمای ایران خوب نیست، توضیح داد: متاسفانه مسئولان فرهنگی نیز به فکر پرورش استعدادهای درخشان در  عرصه بازیگری سینمای ایران نیستند به همین دلیل در چنین شرایطی تا مادامی که جایگزینی وجود ندارد فیلمساز مجبور است از همین بازیگران گران‌قیمت استفاده کند تا بتواند یک فیلم بفروش بسازد.

سینمای ایران با رکود تولید، سرمایه‌گذاری و اشتغال رو به رو است

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سینمای ایران تقریبا ورشکسته است و با رکود تولید، سرمایه‌گذاری و اشتغال رو به رو است، تاکید کرد: نهادهای مرتبط با سینما باید برای بهبود وضعیت فعلی این هنر تجمیع کرده و بسیج شوند چراکه می‌تواند از طریق تولید فیلم وضعیت اقتصادی بسیاری صنوف موجود در این عرصه را بهبود بخشند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار