ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صفاری نطنزی:

الحاق ایران به CFT بهانه را بانک‌های خارجی می‌گیرد/ تحریم‌های بانکی حوزه حمل و نقل بین‌الملل را دچار مشکل کرده است

سرویس سیاسی
رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تحریم‌های بانکی حوزه حمل و نقل بین‌الملل را دچار مشکل کرده و خرید "کارنه تیر" بعنوان برگه ضمانت بار برای کامیون‌داران ایرانی با تدبیر بانک مرکزی حل می‌شود که البته الحاق ایران به CFT نیز بهانه را بانک‌ها می‌گیرد.
جمعه 20 مهر 1397 ساعت 13:55
الحاق ایران به CFT بهانه را بانک‌های خارجی می‌گیرد/ تحریم‌های بانکی حوزه حمل و نقل بین‌الملل را دچار مشکل کرده است رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تحریم‌های بانکی حوزه حمل و نقل بین‌الملل را دچار مشکل کرده و خرید "کارنه تیر" بعنوان برگه ضمانت بار برای کامیون‌داران ایرانی با تدبیر بانک مرکزی حل می‌شود که البته الحاق ایران به CFT نیز بهانه را بانک‌ها می‌گیرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611108118021299.jpg الحاق,ایران,به,CFT,بهانه,را,بانک‌های,خارجی,می‌گیرد/,تحریم‌های,بانکی,حوزه,حمل,و,نقل,بین‌الملل,را,دچار,مشکل,کرده,است Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به مشکلاتی که پس از وضع تحریم‌های بانکی برای حوزه حمل و نقل بین‌الملل رخ داده است، اظهار داشت: قرار شد که بانک مرکزی با اختصاص ارز به حوزه حمل و نقل بین‌المللی مشکل آن‌ها را حل کند که در خصوص نحوه حل و فصل این مشکل جلساتی برگزار می‌شود.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع حمل و نقل بین الملل بسیار اهمیت دارد، بیان کرد: کامیون‌داران ایرانی با داشتن برگه "کارنه تیر" می توانند در خارج از کشور تردد کنند.

وی با بیان اینکه متولی صدور "کارنه تیر" نیز یک شرکت سوئیسی است، افزود: "کارنه تیر" به نوعی برگه ضمانت و بیمه برای کامیون داران است که در قالب تشکل صنفی کامیون داران، این برگه سند هویتی نیز محسوب می‌شود."بیشتر بخوانید"

صفاری نطنزی با بیان اینکه به دلیل اینکه برگه "کارنه تیر" جنبه عمومی و بین المللی گرفته و سند یک‌شکل و متحدی است که در همه جای دنیا شناخته شده است، ادامه داد: تحریم‌های بانکی سبب شده تا خرید "کارنه تیر" برای کامیون‌داران ایرانی با مشکل مواجه شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کامیبون داران برای خرید برگه‌های "کارنه تیر" باید پول را به شرکت سوئیسی بدهند ولی اگر امکان انتقال پول از طریق قانونی وجود نداشته باشد، گفت: اکنون برگه "کارنه تیر" را به کامیون داران نمی‌دهند و این در حالی است که اگر کامیون داران برگه "کارنه تیر" نداشته باشند، امکان تردد کامیون داران در خارج از کشور وجود ندارد.

نماینده مردم قمصر و نطنز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون CFT و انجام توصیه‌های FATF می‌تواند در رفع این مشکلات کمک کند و بهانه را از مجموعه‌های بانکی بگیرد و به تسهیل نقل و انتقالات کمک کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر