روز مجلس
1388/06/22 13:16:00
سرویس اقتصادی
ثروتی عنوان کرد:

مقاومت برخی وزارتخانه‌ها در مقابل خصوصی‌سازی

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بعضی وزارتخانه‌ها در قبال خصوصی‌سازی مقاومت نشان می‌دهند.

"موسی‌الرضا ثروتی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ارتباط با اجرا شدن سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی گفت: اجرای اصل 44 توسط دولت باید با جدیت دنبال شود تا چشم‌انداز و برنامه‌ چهارم محقق شود.

ثروتی با بیان اینکه عملکرد دولت در این زمینه مطابق با برنامه چهارم و پنجم توسعه نبوده است اظهار داشت: به عنوان مثال مجلس در بودجه سالیانه رقمی را برای فروش سهام در نظر می‌گیرد اما این رقم در هیچ سالی اتفاق نیافتاده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطر نشان کرد: در سال 84 فروش سهام چهل درصد، در سال 85 پنجاه درصد، در سال 86 شصت درصد رقم و در سال 87 حدود هشتاد درصد و در سال جاری نیز پنجاه درصد اتفاق افتاده است.

نماینده بجنورد با اشاره به این که بعضی وزارتخانه‌ها در قبال خصوصی‌سازی مقاومت نشان می‌دهند گفت: این مسئله مورد گلایه رهبر انقلاب قرار گرفته که روند خصوصی‌سازی کند می‌باشد.

ثروتی همچنین اظهار داشت: روند خصوصی‌سازی و اجرای سیاست‌های اصل 44 به نسبت برنامه و بودجه رقم بسیار کمی است و باید دولت جدیت بیشتری در این زمینه انجام دهد و تلاش بیشتری نماید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ارتباط با حرکت جدی دولت در راستای اجرای سیاست‌های اصل 44 و چشم‌انداز بیست ساله گفت: هماهنگی بین تیم اقتصادی دولت ، جدیت و باور وزرا در اجرای این سیاست‌ها و اجرای خصوصی سازی و سیاست‌های اصل 44 نقش مهمی را در پیش‌برد این اهداف خواهد داشت.

ثروتی راهکارهای ارتقا عرضه سهام در بورس و تدوین و اجرای آیین‌نامه‌های اجرایی اصل 44 را از دیگر روش‌های اجرایی شدن سیاست‌های اصل 44 دانست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطر نشان کرد: متاسفانه بعضی وزارتخانه‌ها در بعضی موارد مقاومت نشان می‌دهند و این باعث کند اجرا شدن این سیاست‌ها می‌باشد.

وی ایجاد زمینه‌های مناسب از جمله تشکیل بازارهای پولی و مالی جدید، اعتماد سازی برای سرمایه‌گذاران خارجی، میزان واگذاری‌ها به بخش تعاون را از جمله مواردی دانست که دولت می‌تواند با ایجاد آن بستر لازم را برای اجرای سیاست‌های اصل 44 به وجود آورد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص سخنان مقام معظم رهبری و ضرورت توجه به مسائل کارشناسی و نقش مجلس در این زمینه گفت: مجلس حرکت‌های خوبی را در این راستا انجام داده است.

وی با بیان این که مجلس در بحث هدفمند کردن یارانه‌ها، تصویب قوانین پولی و بانکی، گمرکات، بیمه‌ها قوانینی را به فوریت تصویب نمود، تاکید کرد: دولت نیز باید تلاش خود را بیشتر نماید و مصوبات مجلس را اجرایی نماید و پایبندی بیشتری را نسبت به اجرای قوانین نشان دهد.

ثروتی با بیان این که بارها مشاهده شده است که قوانین لازم وجود دارد اما دولت در اجرا نمی‌تواند هماهنگ کار کند و تیم اقتصادی نمی‌تواند هماهنگ باشد، اظهار امیدواری کرد که تیم اقتصادی جدید دولت دهم بتوانند با یکدیگر همکاری‌ لازم را اجرا داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet