هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

مشاوره حقوقی برای مردم رایگان می شود

سرویس اجتماعی
افرادی که نیازمند مشاوره حقوقی هستند با مراجعه به این سامانه می توانند وکیل مخصوص خود را داشته باشند و از مشاوره های تخصصی آن بهرمند شوند.
دوشنبه 23 مهر 1397 ساعت 14:59
مشاوره حقوقی برای مردم رایگان می شود افرادی که نیازمند مشاوره حقوقی هستند با مراجعه به این سامانه می توانند وکیل مخصوص خود را داشته باشند و از مشاوره های تخصصی آن بهرمند شوند. http://cdn.icana.ir/d/019/201607106756392477.jpg مشاوره,حقوقی,برای,مردم,رایگان,می,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مراسم رونمایی از سامانه حقوقی یارى یاب با حضور احسان قاضی زاده هاشمی و علی بختیار نمایندگان مجلس و جمعی از قضات و وکلای دادگستری در سالن استاد فردی حوزه هنری امروز دوشنبه 23مهر برگزار شد. 

بر پایه این گزارش احسان قاضی زاده در با اشاره به اهمیت الکترونیکی شدن حل مسایل حقوقی گفت: امیدوارم این سامانه یک سامانه موثر و ماندگار برای آحاد مردم ایران در عرصه حقوقی باشد.
وی اضافه کرد :ما در مجلس شورای اسلامی هم فعالیت های مختلفی در عرصه توسعه و بسط فضای مجازی و همچنین حوزه قانوگذاری دراین رابطه داریم و به این عرصه به عنوان یک فرصت می نگریم نه نگاه تهدید. 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد:هم در صحن مجلس و هم در کمیسیون ها جلساتی با محوریت فضای مجازی شکل گرفته و حتی کمیسیون فرهنگی کمیته ویژه ای در این زمینه تشکیل داده است. 

وی با تکریم فعالان حوزه حقوقی به خاطر تنظیم , تنقیح و حاکمیت قانون گفت :امروز یکی از مهمترین نیازهای های جامعه ما احترام به قانون است که نیازمند آموزش عمومی و  بسط آن در قالب فرهنگ عمومی است. 
وی ادامه داد : ما هرچه قدر در زمینه آموزش مطالبات حقوقی مردم گام برداریم موثر است و فکر می کنم این سامانه یاریاب بتواند  در این زمینه ایفای نقش کند. 
وی با اشاره به همه گیر شدن تکنولوژیهای نوین ارتباطی و اهمیت آن در زندگی روز مره مردم در آینده نزدیک گفت :شاهد تحولات زیادی در اکثر حوزه ها مانند  عرصه رسانه ,خدمات اجتماعی و اقتصادی خواهیم بود  به هر حال دیر یا زود این چرخه خواهد چرخید و یکی از بحث های که الان در مجلس داریم تحت عنوان شفافیت ,مانند بحث بازنشستگان واقعا آمار دقیقی از تعداد آنها در سازمان ها نداریم. 
وی همچنین با اشاره به نبود سامانه فراگیر در زمینه حقوق و دستمزد گفت : ما خیلی از مسایل را با مردم در میان نمی گذاریم در حالی که محرمانه هم تلقی نمی شود.
وی ادامه داد: همین مسایل باعث شده الان در مجلس بحثی تحت عنوان نمایندگان طرفدار شفافیت داریم .
وی اضافه کرد :یک پایه شفافیت حوزه فضای مجازی و فناوری اطلاعات است و من فکر می کنم ترکیب آموزش عمومی در عرصه حقوق و توسعه فضای مجازی مثل همین سامانه ای که الان راه اندازی  شده گام مثبتی است.

عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی با اشاره به جوان بودن پدید آورندگان این سامانه گفت :ترکیب پدید آورندگان این اثر حقوقی امیدوارم منشا خیر باشد و ما هم درمجلس از حرکت های نو و تحولات نو خصوصا در جایی که جوانان منشاء اثر هستند حمایت می کنیم. 

همچنین در این مراسم پدید آورندگان این سامانه توضیحاتی را در خصوص نحوه عملکرد و مزایای استفاده از آن را ارایه دادند. 
علی عسگری مدیر موسسه حقوقی منادیان صلح پایدار که متولی سامانه یاری یاب است با اشاره به رایگان بودن خدمات مشاوره حقوقی  در این سامانه به مردم گفت :افرادی که مشکل حقوقی دارند می توانند با عضویت در این سامانه به صورت رایگان مسایل و مشکلات حقوقی خودشان را با وکلای مجرب در میان بگذرند 
وی ادامه داد: وکلا هر کدام یک دفتر آنلاین در این سامانه دارند و افراد در هر موقع از شبانه روز می توانند به آنجا مراجعه  و از خدمات آن استفاده کنند 
عسگری با اشاره به مشکلات حقوقی در جامعه و همچنین اطلاعات کم افراد مسایل آن گفت :شعار ما هر فرد ایرانی یک وکیل است که امیدواریم با کمک این سامانه به این نقطه نزدیک شویم .
گفتنی است یاری یاب اولین درگاه ارتباط دهنده میان کاربران و کارشناسان حقوقی در ایران است که برای تمامی مردم قابل استفاده می باشد. وکلای رسمی دادگستری می توانند به عنوان کارشناسان ارائه دهنده خدمات حقوقی دراین سامانه به آدرس اینترنتی www.yariyab.comمراجعه  نموده و حساب کاربری دریافت نمایند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000