هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کواکبیان در همایش روز جهانی استاندارد:

روایت کواکبیان از آیه قرآن درباره مفهوم استانداردسازی / امام حسین (ع) برای استاندارد سازی جامعه قیام کرد

سرویس دیگر رسانه‌ها
کواکبیان گفت: معتقدم آیه‌ای که خداوند می فرماید همه بشریت در خسران هستند به جز کسانی که عمل صالح انجام می دهند، بهترین آیه برای فهم استاندارد است.
دوشنبه 23 مهر 1397 ساعت 21:30
روایت کواکبیان از آیه قرآن درباره مفهوم استانداردسازی / امام حسین (ع) برای استاندارد سازی جامعه قیام کرد کواکبیان گفت: معتقدم آیه‌ای که خداوند می فرماید همه بشریت در خسران هستند به جز کسانی که عمل صالح انجام می دهند، بهترین آیه برای فهم استاندارد است. http://cdn.icana.ir/d/019/201712109649289252.jpg روایت,کواکبیان,از,آیه,قرآن,درباره,مفهوم,استانداردسازی,/,امام,حسین,(ع),برای,استاندارد,سازی,جامعه,قیام,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اگر کالا گران یا بی کیفیت باشد مردم تشویق نمی شوند تا کالای ایرانی بخرند. قانونش را در مجلس تصویب کردیم تا بر کیفیت کالای ایرانی افزوده شود.

مصطفی کواکبیان در همایش روز جهانی استاندارد که در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار کرد: معتقدم آیه‌ای که خداوند می فرماید همه بشریت در خسران هستند به جز کسانی که عمل صالح انجام می دهند، بهترین آیه برای فهم استاندارد است.

وی ادامه داد: خداوند هر چیزی را استاندارد آفریده است، ما جانشین خدا روی زمین هستیم اگر قرار است قائم مقام خدا روی زمین باشیم باید کار شایسته، احسن و همان کار استاندارد را انجام دهیم.

دبیر کل حزب مردم سالاری سپس گفت: چون ایام ماه صفر است باید گفت امام حسین (ع) برای استاندارد سازی جامعه قیام کرد، برای اینکه جامعه به سمت استاندارد پیش برود خون خودش و اسارت خاندانش را به جان خرید.

نماینده مردم تهران در مجلس سپس تاکید کرد: استاندارد سازی در عرصه سیاسی هم بسیار ضرورت دارد تا آدم های استاندارد بر سر کار بیاید. احزاب به صورت استاندارد بر سر کار بیایند تا نماینده احزاب در مجلس با شجاعت بگویند به Cft رای داده ام یا نه.

کواکبیان گفت: سازمان ملی استاندارد در سالی که رهبری آن را حمایت از کالای ملی اعلام کردند، آمار بدهند که تا چه میزانی دولت و بخش خصوصی در راستای حمایت از کالای ایرانی استاندارد عمل کردند.

بیشتر بخوانید:

عمل به شعار سال تنها در سربرگ‌های وزارتخانه‌ها و ادارات/ کالای قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور می‌شود

چرا کالای ایرانی ؟ جواب سوال در این نمایشگاه است ...

وی خاطرنشان کرد: اگر کالا گران یا بی کیفیت باشد مردم تشویق نمی شوند تا کالای ایرانی بخرند. قانونش را در مجلس تصویب کردیم تا بر کیفیت کالای ایرانی افزوده شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: دولت هم در اینجا نقش دارد. اگر قرار باشد از بخش خصوصی حمایت کنیم اما دولت به وظیفه خود عمل نکند بخش خصوصی ممکن است انگیزه کافی برای ارائه کالای با کیفیت نداشته باشد.

وی افزود: در شرایط تحریم اقتصادی خیلی ها به دلیل نوسانات قیمت ارز  دچار مشکلات می شود، حتما همه باید به دولت کمک کنیم. باید ببینم ما به عنوان مسئول در راستای تحریم چه کردیم. یک بنده خدایی گفته بود مردم لنگ ببندد و نون خوشک بخورند، خود مسئولین چه قدر نان خشک می خورند؟

کواکبیان گفت: در شرایط تحریم اقتصادی لازم است تذکرات جدی سازمانی مثل سازمان استاندارد وجود داشته باشد، مردم اگر کالای با کیفیت داشته باشند به کالای خارجی روی نمی اورند.

وی ادامه داد: من معتقد هستم که حتما سازمان ملی استاندارد بیاید آخرین دستاوردهای فناوری های استاندارد سازی را ارائه دهند. یک زمانی بلندگو، رادیو، تلوزیون و ویدیو حرام بود، الان شرایطی شده که باید با این نوآوری ها هماهنگ شویم.

این نماینده مجلس سپس خاطرنشان کرد: اگر استاندارد سازی خلاء قانونی دارد ما در مجلس آماده برطرف کردن آن هستیم.
 
کواکبیان در پایان گفت: تصمیمات سران سه قوه الان قابل احترام است، اما نباید دائمی باشد. باید قانون در مجلس تصویب شود. من فکر می کنم برخی ها می خواهند آن را تداوم ببخشند که کار استانداردی نیست.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000