شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابطحی با اشاره به ادامه مافیای کنکور:

راهی که آموزش و پرورش طی می‌کند به ترکستان می‌رسد!

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه راهی که آموزش و پرورش طی می‌کند به ترکستان منتهی خواهد شد، گفت: مسئولان در تمامی ارکان نظام نسبت به مسائل آموزش و پرورش به یک خواب طولانی مدت رفته‌اند.
سه‌شنبه 24 مهر 1397 ساعت 15:53
راهی که آموزش و پرورش طی می‌کند به ترکستان می‌رسد! عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه راهی که آموزش و پرورش طی می‌کند به ترکستان منتهی خواهد شد، گفت: مسئولان در تمامی ارکان نظام نسبت به مسائل آموزش و پرورش به یک خواب طولانی مدت رفته‌اند. http://cdn.icana.ir/d/019/201709103419852037.jpg راهی,که,آموزش,و,پرورش,طی,می‌کند,به,ترکستان,می‌رسد! Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سهم سیاست‌های آموزش و پرورش همچون مدرسه‌فروشی در رونق بازار مافیای کنکور، گفت: اصرار مجلس بر تقسیم مدارس صرفا به دو نوع دولتی و غیرانتفاعی و حذف انواع مدرسه در راستای تحقق اهداف عالیه آموزش و پرورش است چراکه از مافیای ایجاد شده در برگزاری کنکور و آزمون‌های سمپادها جلوگیری خواهد کرد.

آموزش و پرورش از یک طرف ‌ساز مقابله با مافیای کنکور را می‌زد و از طرف دیگر مدارس را واگذار می‌کند

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش از یک طرف ‌ساز مقابله با مافیای کنکور را می‌زد و از طرف دیگر مدارس را واگذار می‌کند که این مدارس به نوعی غیرانتفاعی خواهند شد در حالی که هزینه‌های اجرای آن‌ها و حتی حقوق پرسنل‌شان را آموزش و پرورش می‌دهد اما نفع این مدارس به جیب افراد خاص می‌رود و در نهایت از کمبود اعتبارات و نیرو نالان هستند که این به معنای دور زدن قانون است.

راهی که آموزش و پرورش طی می‌کند به ترکستان و سقوط این وزارتخانه منتهی خواهد شد/خواب طولانی مسئولان

وی با اشاره به اینکه در جریان تبدیل مدارسی که واگذار می‌شوند لابی‌ها و رانت‌خواری‌های بسیاری صورت می‌گیرد، اضافه کرد: راهی که آموزش و پرورش طی می‌کند به ترکستان و سقوط این وزارتخانه منتهی خواهد شد اما متاسفانه متولیان امر در تمامی ارکان نظام همچون قوه‌مققنه، قوه‌مجریه، شورای عالی انقلاب فرهنگی و... به یک خواب طولانی مدت رفته‌اند.

نداشتن هنر مدیریت دلیل عدم اجرای قانون "سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی"

وی با بیان اینکه بسیاری از جوانان در مقطع دکترا نسبت به حداقل‌های  زندگی آگاهی ندارد چراکه نظام آموزش و پرورش نواقص بسیاری دارد و به حال خود رها شده و تنها کنکور است که مورد توجه قرار می‌گیرد، اضافه کرد: بهتر است آموزش و پرروش از ترساندن مکرر مردم از کنکور، قانون "سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی" را که در سال 92 به تصویب رسید اجرا کند، البته دلیل عدم اجرای آن، نداشتن هنر مدیریت است چراکه می‌توان با مدیریت درست امتحانات را یک دست کرد.

ضروری‌ترین پیش نیاز غلبه بر غول کنکور چیست؟

به اعتقاد وی پیش‌بینی ساز و کار لازم برای برگزاری امتحاناتی استاندارد و با اعتبار لازم در 3 سال پایانی متوسطه، ضروری‌ترین پیش نیاز برای غلبه بر غول کنکور است.

نبود منابع مالی؛ بهانه‌ای برای فرار از انجام وظیفه

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهارکرد: به یقین این گام مقدم بر تمامی گام‌ها برای حذف کنکور است؛ بهانه‌هایی مانند نبود منابع مالی یا فقدان ساختار مناسب برای اجرای این قانون در تشکیلات آموزش و پرورش، در حقیقت به منزله فرار از ایفای وظیفه‌ای است که مجلس آن را بر دوش آموزش و پرورش نهاده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000