هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمدی:

مراکز ناکارآمد دانشگاه علمی و کاربردی منحل شوند

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ادغام دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای با علمی و کاربردی غیرممکن است، گفت: مراکز ناکارآمد دانشگاه علمی و کاربردی منحل و ادغام شوند.
چهارشنبه 25 مهر 1397 ساعت 07:08
مراکز ناکارآمد دانشگاه علمی و کاربردی منحل شوند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ادغام دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای با علمی و کاربردی غیرممکن است، گفت: مراکز ناکارآمد دانشگاه علمی و کاربردی منحل و ادغام شوند. http://cdn.icana.ir/d/019/201711105319773536.jpg مراکز,ناکارآمد,دانشگاه,علمی,و,کاربردی,منحل,شوند Icana

داود محمدی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درخصوص احتمال ادغام دانشگاه فنی و حرفه‌ای و علمی و کاربردی با یکدیگر، گفت: اگرچه رسالت هر دو دانشگاه مهارت آموزی است اما هدف از تشکیل این دانشگاه‌ها با یکدیگر کاملا متفاوت است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: دانشگاه فنی و حرفه‌ای در گذشته جزو وزارت آموزش و پرورش بود در نتیجه با توجه به عملکرد و اهداف این وزارتخانه برای این دانشگاه سیاست گذاری و برنامه‌ریزی شده است.

محمدی اظهار کرد: دانشگاه‌های علمی و کاربردی با هدف ارائه آموزش‌های به روز و بازآموزی کارمندان موسسات و سازمان‌های مختلف تاسیس شد. اگرچه در ظاهر دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و علمی و کاربردی به دنبال آموزش رشته‌های مهارتی هستند اما نوع دانشجویان و اهداف در این دانشگاه‌ها با یکدیگر متفاوت است.

ادغام دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای با علمی و کاربردی غیرممکن است

وی با بیان اینکه ادغام دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای با علمی و کاربردی غیرممکن است، خاطرنشان کرد: ادغام این دو دانشگاه مشکلی از آموزش عالی حل نمی‌کند  اما یکی از الزامات تعریف مجدد اهداف هر دو دانشگاه است؛ دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای سرمایه‌ای عظیم برای کشور محسوب می‌شود زیرا از سال‌های دور برای موفقیت آن برنامه ریزی و تلاش شده بود.

این نماینده مردم در مجلس معتقد است یکی از مزیت‌های دانشگاه‌های فنی وحرفه‌ای آموزش دانشجویانی است که در هنرستان‌ها مهارت‌های بسیاری کسب کرده‌اند و در حال حاضر نیز به دنبال کسب مهارت ببیشتر در رشته‌ای خاص هستند.

وی با بیان اینکه نیاز است اهداف و وظایف دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و علمی و کاربردی باز تعریف شود، تاکید کرد: ادغام این دانشگاه‌ها نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه بر معضلات این حوزه می‌افزاید.

بهبود عملکرد دانشگاه‌های فنی و حرفه ای درگرو تخیص اعتبارات

محمدی با اشاره به عملکرد دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، اضافه کرد: برای بهبود عملکرد این دانشگاه باید اعتبارات بیشتری به آنها اختصاص داده شود زیرا بسیاری از امکانات و تجهیزات آن قدیمی است؛ نیاز است این دانشگاه‌ها مجهز به دستگاه‌های به روز شوند تا آموزش‌ها کارآیی مناسبی داشته باشند.

باید با در نظر گرفتن تسهیلات امکان ادامه تحصیل دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل هنرستان در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای را فراهم کرد تا بتوان از پتانسیل آنها استفاده کرد.

وی تاکید کرد: باید با در نظر گرفتن تسهیلات امکان ادامه تحصیل دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل هنرستان را در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای را فراهم کرد تا بتوان از پتانسیل آنها استفاده کرد.

مراکز ناکارآمد دانشگاه علمی و کاربردی ادغام شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به عملکرد دانشگاه‌های علمی و کاربردی، ادامه داد: برخی از مراکز این دانشگاه‌ امکانات لازم مانند ساختمان، اساتید، هیات علمی و... را برای آموزش دانشجویان ندارد به همین دلیل نیاز است مراکز ناکارآمد منحل و با سایر مراکز ادغام شوند تا نتیجه دلخواه به دست آید./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط