سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خاتمی:

سلامت زنان ضامن سلامت و بقاء خانواده است

سرویس اجتماعی
نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس  گفت: بیماری های عروقی قلبی و مغزی با ۴۳ درصد و سرطان ها با ۲۴ درصد عامل اصلی مرگ و میر زنان است.
شنبه 28 مهر 1397 ساعت 09:05
سلامت زنان ضامن سلامت و بقاء خانواده است نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس  گفت: بیماری های عروقی قلبی و مغزی با ۴۳ درصد و سرطان ها با ۲۴ درصد عامل اصلی مرگ و میر زنان است. http://cdn.icana.ir/d/019/201709107018111474.jpg سلامت,زنان,ضامن,سلامت,و,بقاء,خانواده,است Icana

سید مرتضی خاتمی در آستانه روز ملی سلامت زنان در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: اهمیت زنان در مدیریت داخلی خانواده، نقش بی بدیل آنان در ایجاد نشاط و سرزندگی اعضای خانواده ، همچنین افزایش توانمندی شغلی ، تحصیلی و خلاقیت همسر و فرزندان بر هیچ کس پوشیده نبوده و به اذعان همگان، بنیان و اساس در تحکیم خانواده بشمار می آیند و بدیهی است نگاه ویژه به سلامت زنان، ضامن سلامت و بقاء خانواده می باشد. 

نماینده مردم شهرستانهای ماهنشان و ایجرود و دهستانهای قلتوق و بوغداکندی در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر چه امید به زندگی زنان در سایه فعالیتها و پیشرفتهای بهداشتی و در راستای بهبود شاخصها در کل جمعیت، ارتقاء یافته و به 78 سال رسیده، لیکن هنوز هم مرگهای پیشرس در این قشر از جمعیت وجود داشته و نیاز به فعالیت بیشتر را ضروری می نماید.

نائب رئیس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی در خصوص علل مرگ ومیر و بیماریهای مهم زنان بیان داشت: بیماریهای عروقی قلبی و مغزی با 43 درصد و سرطانها با 24 درصد علل مرگ و میر زنان را تشکیل می دهد ؛ بویژه سرطانهای مختص زنان یعنی سرطان پستان که شایعترین سرطان بانوان می باشد .

افسردگی ، دیابت ، پوکی استخوان ، آرتروز یا سائیدگی مفاصل ، عوارض بارداری و یائسگی ، اختلالات حافظه و آلزایمر و بیماریهای تنفسی از دیگر عوامل مرگ ومیر زنان می باشد .

وی گفت: کم تحرکی با  49 درصد ، چاقی 51 درصد ، تغذیه نامناسب از مشکلات مهم حوزه زنان است . برنامه های مناسب در این  راستا ، افزایش فعالیتهای جسمانی بصورت ورزشهای فردی و همگانی ، پرهیز از استعمال دخانیات ، توجه ویژه به سالم سازی مواد غذائی و اصلاح الگوی تغذیه ای خانواده ، استفاده مناسب و بجا از شبکه های اجتماعی و توجه به مخاطرات آن باید مد نظر دستگاههای متولی قرار گیرد.

 خاتمی در پایان اظهار داشت: ترویج خودمراقبتی با آگاه سازی و حساس نمودن زنان به علائم بیماریها ، توجه به زندگی زناشوئی و پرهیز از رفتار های پرخطر ، توجه به سبک زندگی سالم و اصلاح سبک بخصوص در تغذیه و فعالیتهای جسمانی ، توجه ویژه به تحکیم بنیان خانواده و نیز فرزند پروری ، آموزش عمومی و بالا بردن سواد سلامت جامعه توسط مسئولین مرتبط باید لحاظ گردد./

پایان پیام

 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000