هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جمالی نوبندگانی:

اقناع افکار عمومی دنیا با مذاکرات نخبگان ایرانی و آمریکایی مخالف خروج از برجام

سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: به موجب مذاکره گروه دانشگاهی و نخبگان ایرانی و آمریکایی مخالف خروج از برجام در ایالات متحده می‌توان افکار عمومی را اقناع و نسبت به سیاست‌های غلط ترامپ آگاه کرد.
یکشنبه 29 مهر 1397 ساعت 09:28
اقناع افکار عمومی دنیا با مذاکرات نخبگان ایرانی و آمریکایی مخالف خروج از برجام عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: به موجب مذاکره گروه دانشگاهی و نخبگان ایرانی و آمریکایی مخالف خروج از برجام در ایالات متحده می‌توان افکار عمومی را اقناع و نسبت به سیاست‌های غلط ترامپ آگاه کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607100276817728.jpg اقناع,افکار,عمومی,دنیا,با,مذاکرات,نخبگان,ایرانی,و,آمریکایی,مخالف,خروج,از,برجام Icana

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص ضرورت مذاکره با مخالفان لغو برجام در آمریکا، گفت: در حال حاضر مواضع اعلامی ترامپ در حال اجرا است بنابراین امکان مذاکره مقامات رسمی با مخالفان لغو برجام در آمریکا یا با دولتمردان موافق برجام نیست اما نخبگان، دانشگاهیان و اندیشمندان به عنوان ارکان غیررسمی کشور می‌توانند با این گروه مذاکراتی داشته باشند.

                                        بیشتر بخوانید:

 

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مذاکره گروه‌های غیر رسمی ایران و آمریکا نه تنها بدون ایراد است بلکه ممکن است تاثیرگذار باشد البته این نوع مذاکرات بر نوع تصمیم‌گیری‌های دولت ترامپ تاثیری نخواهد داشت و تنها موجب اقناع افکار عمومی و مردم آمریکا خواهد شد.

وی افزود: رئیس جمهور در هیات حاکمه آمریکا از اختیارات بسیاری برخوردار است به نوعی که می‌تواند بسیاری از مصوبات مجالس نمایندگان یا کنگره آمریکا را هم وتو کند لذا نمی‌توان امیدوار به تاثیرگذاری این نوع مذاکرات بر هیات حاکمه آمریکا بود.

رئیس جمهور در هیات حاکمه آمریکا از اختیارات بسیاری برخوردار است به نوعی که می‌تواند بسیاری از مصوبات مجالس نمایندگان یا کنگره آمریکا را هم وتو کند .

جمالی نوبندگانی ادامه داد: مذاکرات بین جامعه نخبگان و دانشگاهی ایران و آمریکا قطعا در اقناع افکار عمومی تاثیرگذار است، ترامپ در رأس هیات حاکمه آمریکا قابلیت و توان هر برخورد و رفتار دور از انتظار و غیر قانونی را دارد لذا در این دوره از دولت آمریکا نمی‌توان به تاثیرگذاری افکار عمومی بر هیات حاکمه امیدوار بود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بخشی از گروه‌های غیر دولتی آمریکا در حال حاضر هم با خروج آمریکا از برجام و اتخاذ سیاست‌های خلاف قوانین بین‌الملل مخالف هستند اما ترامپ به نوعی عمل کرده که راه برای ورود این گروه و نفوذ در تصمیم‌گیری دولتمردان را بسته است اما با این وجود نمی‌توان تاثیرگذاری نخبگان بر مردم و افکار عمومی را نادید گرفت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر