هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قره‌خانی و کاظمی در تشریح سوالات خود از غلامی مطرح کردند:

پاسکاری رشته شیمی دارویی میان وزارتین علوم و بهداشت

سرویس فرهنگی
پاسکاری رشته "شیمی دارویی" میان وزارتین علوم و بهداشت و مدیریت منفعل دانشگاه استان گلستان از جمله سوالات نمایندگان علی‌آبادکتول و اردل از وزیر علوم به شمار می‌آیند.
شنبه 28 مهر 1397 ساعت 18:47
پاسکاری رشته شیمی دارویی میان وزارتین علوم و بهداشت پاسکاری رشته "شیمی دارویی" میان وزارتین علوم و بهداشت و مدیریت منفعل دانشگاه استان گلستان از جمله سوالات نمایندگان علی‌آبادکتول و اردل از وزیر علوم به شمار می‌آیند. http://cdn.icana.ir/d/019/201810106307884803.jpg پاسکاری,رشته,شیمی,دارویی,میان,وزارتین,علوم,و,بهداشت Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به دنبال طرح سوال تعدادی از  نمایندگان از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی جلسه روز (سه‌شنبه یکم آبان‌ماه) اسدالله قره‌خانی و علی کاظمی باباحیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به تشریح سوالات خود از منصور غلامی پرداختند.

قره‌خانی: دانشگاه‌های استان گلستان می‌توانند نجات‌بخش استان باشند اگر.../مدیریت منفعل دانشگاه مانع از راهگشایی

بنابراین گزارش اسدالله قره‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح سوال خود، گفت: وضعیت دانشگاه‌های استان گلستان، کاهش کیفیت علمی دانشگاه‌ها، نمره‌محوری و مدرک‌گرایی باوجود گذر جهان پیشرفته از این مرحله و حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم قابل قبول نیست  این در حالی است که دانشگاه‌های گلستان به شدت موقعیت ماموریت‌محوری و حل مشکلات کشور و دستیابی به درآمدزایی را دارند.

دانشگاه‌های استان گلستان می‌تواند در راستای توسعه استان نجات‌بخش باشند اما مدیریت منفعل و غیرچابک آن‌ها مانع از تحقق این مهم شده است.

نماینده مردم علی‌آبادکتول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مباحث مدیریتی دانشگاه‌هایی همچون پیام‌نور، فنی و حرفه‌ای، غیرانتفاعی و... استان گلستان مسئله‌ای دیگری است که آقای غلامی باید نسبت به آن پاسخگو باشد چراکه مدیریت آن‌ها ضعیف، دردسرساز و مشکل‌آفرین است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مدیران قدرت برنامه‌ریزی با توجه به اهداف مشخص شده برای دانشگاه‌ها را ندارند، افزود: وزیر علوم پیرامون مسائلی همچون نحوه جذب اساتید، کم و کیف امکانات رفاهی، آزمایشگاهی و... دانشجویان، سرانه دانشگاه‌ها، نحوه دخل و خرج بودجه دانشگاه‌ها مورد سوال قرار خواهد گرفت، ضمن آنکه مدیریت دانشگاه‌ها درگیر روزمرگی شده و هدف مشخصی را دنبال نمی‌کنند.

وی معتقد است دانشگاه‌های استان گلستان می‌تواند در راستای توسعه استان در بخش‌هایی همچون کشاورزی، گردشگری، خدمات و صنعت راهگشا و نجات‌بخش باشند اما مدیریت منفعل و غیرچابک مانع از تحقق این مهم شده است.

کاظمی باباحیدری: رشته "شیمی دارویی" باید زیرنظر وزارت بهداشت باشد یا علوم؟/کشمکش‌ها ادامه دارد

همچنین علی کاظمی باباحیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح سوالات خود از وزیر علوم، گفت: حذف رشته "شیمی دارویی" از تمامی دانشگاه‌های آزاد سراسر کشور منطقی نیست چراکه در زمان ایجاد این رشته تجهیزات آزمایشگاهی آن مخارج بسیاری به دنبال داشت و اکنون این تجیهزات بلااستفاده مانده‌اند لذا تصمیمات آنی مسئولان به ضرر کشور تمام می‌شود، ضمن آنکه سبب سردرگمی علاقه‌مندان به این رشته شده است.  

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس شورای اسلامی به علت حذف این رشته اشاره کرد و افزود: گویا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفته است رشته‌ "شیمی دارویی" باید زیرنظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد درحالی که اینگونه نیست به همین دلیل با وجود کشمکش‌های ایجاد شده منصور غلامی را در این خصوص در کمیسیون آموزش مورد سوال قرار خواهم داد.

نیروی‌های انسانی دانشگاه پیام‌نور از  هیات علمی گرفته تا  خدماتی دچار مشکلاتی هستند که باوجود پیگیری‌ها هنوز  مشکلات حل نشده است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به سوال دیگر خود از  وزیر علوم اشاره کرد و گفت: نیروی‌های انسانی دانشگاه پیام‌نور از  هیات علمی گرفته تا نیروی خدماتی دچار مشکلاتی هستند که باوجود پیگیری‌ها هنوز  مشکلات حل نشده است./

پایان پیام   

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000