شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جاسمی در واکنش به ادعای وزیرخارجه بحرین:

سران آل خلیفه نگران اوضاع داخلی کشور خود هستند

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است بحرینی که حتی تأمین آب شرب خود را دچار خطر می‌بیند باید بپذیرد همسایه شمالی‌اش قدرت اول منطقه است.
یکشنبه 29 مهر 1397 ساعت 16:40
سران آل خلیفه نگران اوضاع داخلی کشور خود هستند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است بحرینی که حتی تأمین آب شرب خود را دچار خطر می‌بیند باید بپذیرد همسایه شمالی‌اش قدرت اول منطقه است. http://cdn.icana.ir/d/019/201608103892036884.jpg سران,آل,خلیفه,نگران,اوضاع,داخلی,کشور,خود,هستند Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به ادعای وزیر خارجه بحرین مبنی بر هدف ایران در سرنگونی نظام آل خلیفه و مقابله این کشور با جمهوری اسلامی، گفت: هر کارشناس مبتدی از اینگونه تهدیدها از سمت کشور بحرین و وزیر خارجه آن متوجه مواضع انفعالی آنها که اسر استیصال و ضعف است، می شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اگر قرار بود جمهوری اسلامی اقدامی علیه بحرین صورت داده و با آنها برخورد کند زمانی این اقدام را داشت که سران آل خلیفه سلاح های نظامی خود را سمت صدام روانه کرده بودند تا علیه ایران استفاده شود.

وی در ادامه با بیان اینکه سران آل خلیفه نگران اوضاع داخلی کشور خود هستند، یادآور شد: حکومت بحرین یک حکومت اقلیت بر اکثریت بوده و سران این رژیم به خوبی می دانند در صورت اتفاق کوچک ترین اقدامی در این کشور، هیچ پشتوانه ای از سوی مردم خود نخواهند داشت.

جاسمی در ادامه تصریح کرد: تجربه نشان داده که جمهوری اسلامی چه در زمان دفاع مقدس و چه در زمان تحریم ها، همواره پابرجا بوده است اما بحرین حتی در تأمین آب شیرین کن خود دچار مشکل است و این وحشت را دارد که با هر حرکتی توان تأمین آب خوردن خود را نیز نداشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه بحرین باید بپذیرد همسایه شمالی آنها قدرت اول منطقه است و باید حد خود را نگاه دارد، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی هیچگاه چشمداشتی به منابع کشورهای همسایه خود و قصد تجاوز، کشورگشایی و حمله به کشوری را ندارد.

به گزارش خانه ملت، اخیرا خالد بن احمد وزیر خارجه بحرین مدعی شده است که ایران به همراه قطر در سال ۲۰۱۱ (سال آغاز انقلاب در بحرین) از برخی گروه‌ها در این کشور با هدف «سرنگونی» نظام آل خلیفه حمایت مالی کرده‌اند. همچنین وی در رابطه با پاسخ‌ های احتمالی ایران به تحریم‌ های اقتصادی آمریکا ادعا داشته اگر واکنش‌های ایران، به ضرر کشورهای منطقه باشد، ما آماده مقابله هستیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000