هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مخالفان طرح یک فوریتی اصلاح قانون برنامه و بودجه؛

بی‌نظمی‌های مالی به نفع دولت است

سرویس صحن
نمایندگان مخالف طرح یک فوریت اصلاح قانون برنامه و بودجه بر این باورند که بی‌نظمی‌های مالی به نفع دولت است و قانون فعلی برنامه و بودجه حیات خلوت‌های بسیاری برای دولت ایجاد کرده است.
یکشنبه 29 مهر 1397 ساعت 10:39
بی‌نظمی‌های مالی به نفع دولت است نمایندگان مخالف طرح یک فوریت اصلاح قانون برنامه و بودجه بر این باورند که بی‌نظمی‌های مالی به نفع دولت است و قانون فعلی برنامه و بودجه حیات خلوت‌های بسیاری برای دولت ایجاد کرده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201706103596723359.jpg بی‌نظمی‌های,مالی,به,نفع,دولت,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شهباز حسن‌پور بیگلری در نشست علنی امروز (یکشنبه، 29 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با طرح یک فوریت اصلاح قانون برنامه و بودجه گفت: کمیسیون برنامه و بودجه به دلیل اختلاف نظر میان دولت، کارشناسان مرکز پژوهش‌ها و مجلس پس از گذشت 4 سال هنوز نتوانسته در رابطه با این طرح به جمع‌بندی برسد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی افزود: قانون برنامه و بودجه مربوط به سال 1351 است و در حال حاضر تعریف بودجه، طرح‌های عمرانی دولت و نظام سیاسی تغییر کرده بنابراین نیاز است قانون نیز بازنگری شود اما متأسفانه دولت تاکنون لایحه‌ای ارائه نکرده است.

وی با بیان اینکه بر هیچ کس پوشیده نیست بی نظمی در بودجه به نفع دولت است، اظهار کرد: از آنجا که کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات به عنوان کمیسیون تخصصی، اصلی و فنی در این زمینه است و تاکنون نظر کارشناسی از سوی کمیسیون ارائه نشده بهتر است این طرح به کمیسیون ارجاع و پس از کار کارشناسی مجدد به صحن بازگردد.

عضو کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: قانون فعلی برنامه و بودجه حیات خلوت‌های بسیاری برای دولت ایجاد کرده، ما به دنبال شفاف سازی هستیم. قانون پیش روی نمایندگان پاسخگوی نیازهای کشور نیست.

جعفرزاده ایمن آبادی: در تهیه طرح اصلاح قانون برنامه و بودجه به تعریف اصطلاحات توجهی نشده است

در ادامه غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ضمن مخالفت با طرح یک فوریت اصلاح قانون برنامه و بودجه بیان کرد: این طرح اشکالات بسیاری دارد؛ در ذیل ماده 96 آن دولت ملزم به ارائه لایحه شده در حالی که این موضوع با اصل 74 قانون اساسی مغایر است.

نماینده مردم رشت در مجلس خاطر نشان کرد: در بند 8 ماده یک طرح مذکور از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور صحبت شده در حالی که در حال حاضر این سازمان به دو سازمان تفکیک شده است؛ سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان اداری و استخدامی.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات کشور با بیان اینکه چنین بی‌دقتی‌هایی برای قانون‌گذاران پسندیده نیست، ادامه داد: در طرح اصلاح یک فوریت قانون برنامه و بودجه اصطلاحات پیش‌بینی نشده، پیام موجود، سند پشتیبانی و غیره نیامده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تأکید کرد: 6 مصداق برای دستگاه‌های اجرایی در طرح مذکور آمده که با تعاریف دستگاه‌های اجرایی مغایرت دارد.

کمالی پور: طرح اصلاح قانون برنامه و بودجه دارای ایرادات شکلی و ماهیتی است

بر اساس این گزارش یحیی کمالی‌پور در موافقت با طرح یک فوریت قانون برنامه و بودجه گفت: آنچه به عنوان اصلاح قانون برنامه و بودجه بیان شده دارای ایرادات شکلی و ماهیتی است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تهیه این طرح نظر کارشناسان در نظر گرفته نشده، خاطر نشان کرد: طرح یک فوریت اصلاح قانون برنامه و بودجه با روح قانون در تضاد است بنابراین بهتر است به کمیسیون ارجاع و  پس از ارائه لایحه دولت مجدد به صحن بازگردد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000