هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمدی:

چالش‌های پیش روی شهردار تهران چیست؟

سرویس اجتماعی
نماینده مردم تهران درمجلس گفت: مسائل اقتصادی و مالی، تامین اعتبارت، نبود زیر ساخت‌ مناسب شهری هنگام وقوع حوادث طبیعی چون زلزله و سیل، ترافیک و آلودگی آب و هوا از چالش‌های اصلی شهردار تهران است.
دوشنبه 30 مهر 1397 ساعت 07:30
چالش‌های پیش روی شهردار تهران چیست؟ نماینده مردم تهران درمجلس گفت: مسائل اقتصادی و مالی، تامین اعتبارت، نبود زیر ساخت‌ مناسب شهری هنگام وقوع حوادث طبیعی چون زلزله و سیل، ترافیک و آلودگی آب و هوا از چالش‌های اصلی شهردار تهران است. http://cdn.icana.ir/d/019/201711105319773536.jpg چالش‌های,پیش,روی,شهردار,تهران,چیست؟ Icana

داود محمدی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به خطر ایجاد سیل در تهران که بزرگترین مخاطره طبیعی بعد از زلزله است، گفت: خطرات سیل  یکی از تهدید‌هایی است که شهرداری تهران باید به آن توجه ویژه ای داشته باشد، تهران در دامنه رشته کوه البرز گسترش یافته که دارای بارندگی قابل توجهی است ، سیلاب‌هایی که در سال‌های اخیر در شهر تهران بوقوع پیوسته، خسارت‌های زیادی به همراه داشته است.

 ساخت وسازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه سبب  افزایش شدت و تخریب سیلاب می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای جلوگیری از وقوع سیل باید مسیل‌هایی تهران مجددا بررسی شوند چرا که شهر تهران در مسیر عبور مسیل‌ها و رودخانه‌های بسیاری قرار دارد. از طرفی ساخت وسازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه، ابنیه و احداث تاسیسات راه ها سبب تنگی مسیر و افزایش شدت و تخریب سیلاب می شود.

 محمدی با اشاره به طرح سامانه هشدار سریع سیل تهران که از سال 94 مطرح اما هنوز به سرانجام نرسیده است تصریح کرد: این سامانه به هر دلیلی که تا به حال اجرایی نشده باید مورد بررسی و توجه قرار گیرد، به صورت کلی مشکلات تهران بسیار زیاد است و  باید پس از آمایش و بررسی شرایط جغرافیایی پایتخت، همه مسائل و مشکلات شهر تهران  مورد بازبینی و مطالعه قرار بگیرد.

 

بیشتر بخوانید: 

 

مسائل مالی و اقتصادی مهمترین چالش شهرداری تهران

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به بزرگترین چالش پیش روی شهردار تهران یادآور شد: تهران با چالش‌های متعددی مواجه است و مهمترین آن  مسائل اقتصادی و تامین اعتبارات بوده است و به عنوان یکی از موضوعات بسیار مهم و جدی شهر تهران مطرح  است. نبود زیر ساخت‌های مناسب شهری هنگام وقوع حوادث طبیعی چون زلزله و سیل، ترافیک و آلودگی آب و هوا از موضوعات بسیار مهمی است که شهردار تهران با آن مواجه بوده و هر کدام به نوبه خودش می‌تواند خطرات بسیار زیادی برای مردم شهر ایجاد کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ویژگی‌های شهردار انتخابی تهران افزود: شهردار تهران باید فردی توانمند،عالم و پر انرژی باشد و تعهد کافی برای انجام کار داشته باشد تا بتواند مسئولیت شهرداری پایتخت را برعهده بگیرد. /

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000