هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قره خانی:

دو نرخی شدن سوخت فعلا اجرا نمی شود

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس می گوید در این کمیسیون برای بررسی راهکارهای کاهش مصرف سوخت تشکیل شد.
دوشنبه 30 مهر 1397 ساعت 09:59
دو نرخی شدن سوخت فعلا اجرا نمی شود سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس می گوید در این کمیسیون برای بررسی راهکارهای کاهش مصرف سوخت تشکیل شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201802104115012837.jpg دو,نرخی,شدن,سوخت,فعلا,اجرا,نمی,شود Icana

اسدالله قره خانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص سهمیه بندی سوخت اظهار داشت: در نشست کمیسیون انرژی از مرکز پژوهش ها و انجمن نفت دعوت شد تا مطالعه ای بر روی چگونگی کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از قاچاق بنزین به عمل بیاید.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی با بیان اینکه در روزهای اخیر میزان قاچاق سوخت افزایش پیدا کرده است، ادامه داد: در این نشست گزارش هایی در رابطه به مصرف سوخت، کنترل مصرف و اقداماتی که در گذشته از طریق کارت سوخت اعمال شده بود ارائه شد، همچنین مروری بر تجریبات در زمان هدفمندی یارانه ها شد.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس دهم شورای اسلامی عنوان کرد: نقطه نظرات ارائه شد اما هنوز به نتیجه ای برای اجرا نرسیدیم وبیشتر پیشنهادات مطرح شد، از این روی قرار شد کمیته ای در کمیسیون انرژی تشکیل شود تا راهکارهای مختلف بررسی شود و در صورتی که به جمع بندی و تصمیمات فوری رسیدیم آن را به اطلاع شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه برسانیم.

وی تاکید کرد: بنابراین تا زمانی که کمیته نظرات خود را به شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه اعلام نکند سهمیه بندی سوخت اجرایی نمی شود، حتی موضوع دو نرخی شدن سوخت بعد از اربعین نیز صحت ندارد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: هدف ما کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از قاچاق است و برای رسیدن به این دو هدف با چه مکانیزمی صورت می گیرد بحث دیگری است.

بیشتر بخوانید:

• آیا کارت های سوخت فعال می شود؟

• تصمیم دولت برای سهمیه‌بندی و افزایش قیمت سوخت

• سهمیه بندی و قیمت بنزین با برگشت کارت سوخت چه شرایطی پیدا می کند

• تصمیم دولت روحانی برای تغییر قیمت بنزین

• آیا زمانی واقعی شدن قیمت سوخت در کشور فرارسیده است؟

• بانک اطلاعاتی مصرف سوخت چگونه در کشور  فعال می شود؟

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000