هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قاسم میرزایی نیکو:

رئیس جمهور به وزرا وقت ملاقات نمی دهد

سرویس سیاسی
نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شنیده ام رئیس جمهور به وزرا حتی وقت ملاقات هم نمی‌دهد و آن‌ها یا مجبورند با سایر ارکان دولت هماهنگی کنند یا در حاشیه جلسات هیئت دولت با رئیس‌جمهور دیدار نمایند.
چهارشنبه 2 آبان 1397 ساعت 15:20
رئیس جمهور به وزرا وقت ملاقات نمی دهد نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شنیده ام رئیس جمهور به وزرا حتی وقت ملاقات هم نمی‌دهد و آن‌ها یا مجبورند با سایر ارکان دولت هماهنگی کنند یا در حاشیه جلسات هیئت دولت با رئیس‌جمهور دیدار نمایند. http://cdn.icana.ir/d/019/201710108871241155.jpg رئیس,جمهور,به,وزرا,وقت,ملاقات,نمی,دهد Icana

قاسم میرزایی‌نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،گفت: هر وزیری که در دولت مسئولیت میگیرد متعهد می شود برای تصمیمات کلان و معاونین اصلی نظر رئیس جمهور را در نظر بگیرد اما به نظر می رسد این اصل به زیر مجموعه رئیس جمهور تسری پیدا و این باعث تنزل شا ن وزرا و معاون اول می شود.

 وی افزود: باید هرچه سریعتر و به خصوص در شرایط فعلی کشور جلوی این موضوع گرفته شود چرا که لازم است در شرایط بحرانی وزرا این اختیار را داشته باشند که سریع تصمیم گیری نماید و در مقابل  اتفاقات عکس العمل به موقع نشان دهند و تصمیمات پچیده و طولانی در جلسات مختلف چابکی را از دولت می گیرد.

 وی با اشاره به صحبت های اخیر معاون اول رئیس جمهور در مورد اینکه اختیار تغییر منشی را هم ندارم، گفت شاید آقای جهانگیری شوخی کرده باشد چرا که امروز بعد از گذشت بیش ازپنج سال از دولت از معاون اول اینگونه صحبت‌ها پذیرفتنی نیست و ایشان باید در طول این مدت این مسئله را حل می‌کردند.

نماینده دماوند تاکید کرد: باید اختیارات وزار افزایش پیدا کند و در یک جا متمرکز نباشد و هر وزیری که مسئولیت می گیرد باید بداند که اوست که پاسخگوی عملکردش به مردم و مجلس است و باید اختیارات لازم را از رئیس‌جمهور مطالبه کند.

 وی در بخش پایانی صحبتهای خود تصریح کرد: البته موازی کاری در دولت زیاد است و ستادهای مختلف و شورا های متعدد با عناوین و اسامی فراوان تصمیمات متنوع برای یک موضوع واحد می‌گیرند و حتی شاهد هستیم قانون‌گذاری نیز می کنند و برای همین است که می بینیم برنامه های پنج ساله هیچ گاه بیش از ۳۰ درصد محقق و اجرایی نشده است./

پایان پیام.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000