هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کاتب تأکید کرد:

لزوم تمرکز بر تامین اعتبارات پروژه های نیمه تمام

سرویس اقتصادی
نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس گفت:نقش مهندسی ارزش در پروژه های عمرانی می تواند در بهبود روند اجرایی، تسریع عملیات اجرایی و جلوگیری از هزینه های مازاد کمک شایانی به پروژه ها و منابع مالی کشور نماید.
سه‌شنبه 1 آبان 1397 ساعت 15:08
لزوم تمرکز بر تامین اعتبارات پروژه های نیمه تمام نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس گفت:نقش مهندسی ارزش در پروژه های عمرانی می تواند در بهبود روند اجرایی، تسریع عملیات اجرایی و جلوگیری از هزینه های مازاد کمک شایانی به پروژه ها و منابع مالی کشور نماید. http://cdn.icana.ir/d/019/201608101945647859.jpg لزوم,تمرکز,بر,تامین,اعتبارات,پروژه,های,نیمه,تمام Icana

نقش و اهمیت مطالعات پروژه های تملک دارایی سرمایه ای کشور با توجه به محدودیت منابع و کثرت پروژه های نیمه تمام و از طرفی شرایط اقلیمی کشور و محدودیت اجرایی پروژه ها در فصول سرما و نیاز به تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات در فصول قابلیت اجرایی یکی از وظایف دستگاه های اجرایی به جهت اولویت بندی تامین منابع و تمرکز بر اتمام پروژه های نیمه تمام است.

از این رو نظارت بر نحوه تخصیص اعتبارات به موقع و یا اصلاح و بازنگری مطالعات پروژه هایی که قابلیت اجرایی بدلیل مسائل فنی و یا صعوبت اجرایی و هزینه بر بودن آن که عاملی برای افزایش هزینه تمام شده برخی از پروژه ها می شود می تواند در این شرایط خاص اجرای پروژه های عمرانی کشور در صرفه و صلاح حفظ بیت المال و مهندسی ارزش پروژه ها نقش کلیدی و اساسی داشته باشد.

به نظر می رسد نقش مهندسی ارزش در پروژه های عمرانی می تواند در بهبود روند اجرایی، تسریع عملیات اجرایی و جلوگیری از هزینه های مازاد کمک شایانی به پروژه ها و منابع مالی کشور نماید.

در حال حاضر با توجه به برآورد قریب به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار جهت اتمام پروژه های عمرانی و تصویب اعتبارات نزدیک به ۷۰ هزار میلیارد تومان و تخصیص ۲۰ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان بطور سالانه در سال های اخیر، عملا نیاز به حدود ۱۱ تا ۲۵ سال برای اتمام این پروژه ها است.

حال برای کاهش زمان اجرایی اینگونه پروژه ها یکی از عوامل اساسی در کاهش هزینه ها، مهندسی ارزش و یا بهبود رفتار اجرایی با اصلاح و بازنگری مطالعات فاز صفر و مراحل اجرایی است که با هزینه های بسیار پائین بتوان اصلاح رفتار اجرایی پروژه ها را کلید زد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000