سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قره خانی:

زیر ساخت های لازم برای عرضه نفت خام در بورس فراهم شده است

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون انرژی نشست این کمیسیون را تشریح کرد و گفت: زیر ساخت های لازم برای عرضه نفت خام در بورس فراهم شده است.
سه‌شنبه 1 آبان 1397 ساعت 17:47
زیر ساخت های لازم برای عرضه نفت خام در بورس فراهم شده است سخنگوی کمیسیون انرژی نشست این کمیسیون را تشریح کرد و گفت: زیر ساخت های لازم برای عرضه نفت خام در بورس فراهم شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201609103754389774.jpg زیر,ساخت,های,لازم,برای,عرضه,نفت,خام,در,بورس,فراهم,شده,است Icana

اسدالله قره خانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست کمیسیون انرژی گفت: این نشست با حضور رئیس سازمان بورس، رئیس بورس انرژی، بخش خصوصی، معاونت بین الملل وزارت نفت، مرکز پژوهش ها و بانک مرکزی برگزار شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی ادامه داد: موضوع این جلسه چگونگی عرضه نفت خام در بورس مورد بررسی قرار گرفت. عرضه نفت خام در بورس براساس بند هـ ماده 4 قانون برنامه ششم توسعه باید صورت می گرفت که از زمان اجرای قانون تاکنون این عرضه انجام نشده است.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه های توسعه ای گذشته نیز چنان تکلیف قانونی وجود داشت اما به دلیل فراهم نبودن زیرساخت ها چنین عملی صورت نگرفت با این حال دولت و وزارت نفت برای عرضه یک میلیون بشکه نفت در بورس اقدام کرده است.

وی توضیح داد: این میزان براساس تصمیم شورایعالی اقتصاد قوای سه گانه صورت گرفته که 80 درصد آن باید ارز و 20 درصد آن باید ریال باشد و همچنین برای آنکه سوءاستفاده ای شکل نگیرد تضامین لازم نیز اخذ شده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: براساس گزارشی که مسئولان ذیربط ارائه کردند زیرساخت های لازم مهیا شده است و برای اولین بار نفت خام و فرآورده های نفتی و میعانات گازی در بورس ارائه می شود البته در گذشته 500 هزار بشکه نفت در بورس عرضه شد اما از آنجایی که بخش خصوصی شرایط لازم را نداشت این عرضه موفقیت آمیز نبود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با فراهم شدن زیرساخت ها و آمادگی بخش خصوصی عرضه نفت خام در بورس استمرار خواهد داشت و البته کمیته نفت و گاز و حقوقی کمیسیون انرژی مسائل را بررسی خواهد کرد تا اگر در خلال کار مشکلاتی ایجاد شد مجلس حمایت لازم را داشته باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000