سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
گودرزی:

طرح آشتی ملی فلسطینی ایده اسرائیل برای کاهش قدرت مقاومت در نوار غزه است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اجرای طرح آشتی ملی فلسطینی توسط مصری ها در واقع ایده اسرائیلی ها برای کاهش قدرت مقاومت در نوار غزه است.
چهارشنبه 2 آبان 1397 ساعت 16:50
طرح آشتی ملی فلسطینی ایده اسرائیل برای کاهش قدرت مقاومت در نوار غزه است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اجرای طرح آشتی ملی فلسطینی توسط مصری ها در واقع ایده اسرائیلی ها برای کاهش قدرت مقاومت در نوار غزه است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606109562648800.jpg طرح,آشتی,ملی,فلسطینی,ایده,اسرائیل,برای,کاهش,قدرت,مقاومت,در,نوار,غزه,است Icana

مسعود گودرزی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با اهداف پشت پرده طرح آشتی ملی فلسطینی، گفت: چندی پیش جنبش مقاومت اسلامی فلسطین اعلام کرد که با سند کشور مصر برای برقراری آشتی ملی فلسطین و البته پایان دودستگی میان کرانه‌باختری و نوار غزه موافقت کرده است که امری قابل تامل بود.

نظارت مصری ها در اجرای طرح آشتی ملی فلسطینی ابهام دارد

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: طرح مذکور قرار است در چهار مرحله و با نظارت مصری ها اجرایی شود که دارای ابهامات متعددی است.

وی با اشاره به اینکه مصری ها همواره واسطه ای برای اجرای طرح اسرائیلی ها محسوب می شوند، ادامه داد: اختلافاتی بین حماس و فتح برای اداره امور نوار غزه وجود دارد اما اینکه اکنون طرحی از سوی مصر برای رفع این مهم ارائه می شود سوال برانگیز است؛ در واقع نباید فراموش کرد که فتح بدون مذاکره با اسرائیلی ها اقدامی انجام نمی دهد و این مهم در حالیست که هم اکنون رژیم صهیونیستی در حال اجرای قانون دولت یهود است.

اسرائیلی ها درصدد کاهش قدرت مقاومت در نوار غزه هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم  با اشاره به اینکه از زمانی که حماس در نوار غزه قدرت را بدست گرفت اسرائیلی ها تلاش کردن از طرق مختلف قدرت آن را کاهش دهند، تصریح کرد: به عبارتی باید اذعان کرد که مقاومت معضل اصلی رژیم صهیونیستی در نوار غزه است.

تلاش رژیم صهیونیستی برای نفوذ بیشتر حماس در منطقه نوار غزه

گودرزی با بیان اینکه اسرائیلی ها تلاش می کنند تشکیلات خودگردان فلسطین را در نوار غزه به قدرت برسانند تا از این طریق بتوانند نفوذ بیشتری در این منطقه داشته باشند، افزود: نباید فراموش کرد که رژیم صهیونیستی چندین مرتبه با محور مقاومت در نوار غزه درگیر شد اما هر بار شکست های سنگینی را دریافت کرد از این رو طرح آشتی ملی می تواند بهترین گزینه برای استحال مقاومت در این منطقه محسوب شود.

اسرائیلی ها تلاش می کنند تشکیلات خودگردان فلسطین را در نوار غزه به قدرت برسانند تا از این طریق بتوانند نفوذ بیشتری در این منطقه داشته باشند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس می توان مشاهده کرد که مصری ها تلاش می کنند پیش از اینکه توافقنامه آتش‌بس میان جنبش حماس و رژیم صهیونیستی امضا شود، آشتی ملی فلسطینی را محقق کنند و به اختلافات حماس و فتح خاتمه دهد./

  • بیشتر بخوانید؛

شیفتگی و ترس دلیل مذاکره برخی از رهبران فلسطین با اسرائیل است

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر