هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صفاری نطنزی:

نحوه مشارکت خارج از سوئیفت بانک‌های اروپایی با ایران مشخص شده است

سرویس سیاسی
رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تعیین نحوه مشارکت بانک‌های اروپایی با ایران برای نقل و انتقالات پولی مستقل از آمریکا، گفت: مکانیزم نقل و انتقال پول بین ایران و اروپا پیش از تحریم‌های نفتی راه اندازی می‎‌شود.
سه‌شنبه 8 آبان 1397 ساعت 08:41
نحوه مشارکت خارج از سوئیفت بانک‌های اروپایی با ایران مشخص شده است رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تعیین نحوه مشارکت بانک‌های اروپایی با ایران برای نقل و انتقالات پولی مستقل از آمریکا، گفت: مکانیزم نقل و انتقال پول بین ایران و اروپا پیش از تحریم‌های نفتی راه اندازی می‎‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201611108118021299.jpg نحوه,مشارکت,خارج,از,سوئیفت,بانک‌های,اروپایی,با,ایران,مشخص,شده,است Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مشروط کردن بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا به انجام تعهدات برجامی این اتحادیه، اظهار داشت: نباید این دو موضوع را به یکدیگر مرتبط کنیم و بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در گروی انجام تعهدات برجامی 3 کشور اروپایی بدانیم.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اروپا حدود 3 سال پیش درخواست خود برای تاسیس دفتر در ایران را مطرح کرد ولی به دلایلی در ایران با این موضوع موافقت نکردند و اکنون نیز اروپایی‌ها تمایل دارند تا دفتری در تهران تاسیس کنند.

تعیین نحوه مشارکت بانک‌های اروپایی با ایران برای نقل و انتقالات پولی مستقل از آمریکا

وی با بیان اینکه راه‌اندازی ساز و کار برای نقل و انتقالات جز تعهدات اتحادیه اروپا است و آن‌ها به خاطر حفظ برجام پیشنهاد راه‌اندازی مکانیزم انتقال پولی که مستقل از آمریکا باشد را مطرح کردند، افزود: نحوه مشارکت بانک‌های اروپایی با ایران نیز مشخص کرده‌اند.

صفاری نطنزی با بیان اینکه پیش از این اعلام شد که 7 بانک مرکزی از کشورهای اروپایی با ایران توافق کرده‌اند تا نقل و انتقالات پولی مستقل از آمریکا راه اندازی شود، ادامه داد: مشکلات بانکی و مکانیزم نقل و انتقال پول کشورهای اروپایی با ایران نیز حل می‌شود.

مکانیزم نقل و انتقال پول بین ایران و اروپا پیش از تحریم‌های نفتی راه اندازی شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است تا 13 آبان ماه که آمریکایی‌ها تهدید به تحریم نفتی ایران کرده‌اند،  مکانیزم نقل و انتقال پولی بین اتحادیه اروپا و ایران راه اندازی شود.

لازم است تا 13 آبان ماه که آمریکایی‌ها تهدید به تحریم نفتی ایران کرده‌اند،  مکانیزم نقل و انتقال پولی بین اتحادیه اروپا و ایران راه اندازی شود.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امکان اجرایی شدن و راه اندازی سازوکار نقل و انتقال پول مستقل از آمریکا بین ایران و اروپا وجود دارد که پیش‌نیاز تحقق این امر، وجود اراده در هیات حاکمه کشورهای اروپایی است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط