سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
زرآبادی خبر داد:

سروش و گپ بالاترین رتبه پیام‌رسان‌های داخلی را بدست آوردند/ انتخاب دو پیام‌رسان بومی

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون صنایع مجلس می‌گوید بر اساس شاخص‌ها، سروش با 81/84 درصد و گپ با 48/63 درصد رتبه‌های اول و دوم در میان پیام‌رسان‌های داخلی را کسب کردند.
شنبه 5 آبان 1397 ساعت 09:32
سروش و گپ بالاترین رتبه پیام‌رسان‌های داخلی را بدست آوردند/ انتخاب دو پیام‌رسان بومی عضو کمیسیون صنایع مجلس می‌گوید بر اساس شاخص‌ها، سروش با 81/84 درصد و گپ با 48/63 درصد رتبه‌های اول و دوم در میان پیام‌رسان‌های داخلی را کسب کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/201609102491694798.jpg سروش,و,گپ,بالاترین,رتبه,پیام‌رسان‌های,داخلی,را,بدست,آوردند/,انتخاب,دو,پیام‌رسان,بومی Icana

سیده حمیده زرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تصمیم مرکز ملی فضای مجازی مبنی بر حذف حمایت از پنج پیام‌رسان بومی از میان هفت پیام‌رسان فعلی و تداوم حمایت از دو پیام‌رسان دیگر، گفت: شوای عالی فضای مجازی با هدف حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی، تعدادی پیام‌رسان را مورد ارزیابی قرار داد که در مرحله اول و پس از رتبه‌بندی، هفت پیام‌رسان  برای اخذ حمایت انتخاب شدند؛ به آنها وام داده شد، بسترهایی در اختیار آنها قرار گرفت و غیر از وزارت ارتباطات، سایر وزارتخانه‌ها هم کمک‌هایی کردند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر شد که این پیام‌رسان‌ها در مرحله بعد نیز ارزیابی شوند و برخی شاخص‌ها مانند توسعه داخلی، تسلط تیم، مقیاس‌پذیری زیرساختی، دسترسی‌پذیری، کارآیی، کارکرد، استفاده از فرآیندهای مهندسی و بحث‌های امنیتی و صیانت از داده‌ها مد نظر قرار گرفت.

انتخاب پیام‌رسان بومی بر اساس شاخص‌ها

این عضو فراکسیون زنان مجلس ادامه داد: این فاکتورها در آن هفت پیام‌رسان‌ مورد ارزیابی قرار گرفت و دو پیام‌رسانی که بالاترین رتبه را به دست آوردند، به عنوان پیام‌رسان بومی انتخاب شوند؛ یعنی یک سطح بالاتر از سطح قبلی.

اگرچه اختلاف میان رتبه اول و دوم پیام‌رسان‌ها زیاد است ولی رتبه‌های بعدی نزدیک به هم هستند

زرآبادی بیان کرد: بر اساس همین شاخص‌ها، سروش با 81/84 درصد بالاترین امتیاز را گرفت و بعد از آن گپ با 48/63 درصد در رتبه دوم قرار گرفت؛ اگرچه اختلاف میان رتبه اول و دوم زیاد است ولی پیام‌رسان‌های رتبه‌های بعدی نزدیک به هم هستند مثلا بله در رتبه سوم با 47/65 درصد است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت حمایت‌ها بعد از این مرحله توضیح داد: استراتژی اولیه این بود که اول از هفت پیام‌رسان حمایت شود و در مرحله بعدی آنها که بهتر کار کردند و شاخص‌های مورد رتبه‌بندی را کسب کردند، به عنوان پیام‌رسان بومی انتخاب و حمایت شوند؛ با این حال، اینکه در حال حاضر فقط از سروش و گپ حمایت شود، بستگی به استراتژی شورای عالی فضای مجازی یا سیاست‌های کلی کشور در حوزه پیام‌رسان‌ها دارد که برای توسعه بیشتر آنها، برطرف کردن باگ‌ها و غیره حمایت کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000