هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صفاری نطنزی:

برقراری روابط مالی و بانکی با اروپا تحریم های آمریکا را خنثی می کند

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، تاکید کرد: در صورت تحقق وعده اروپا مبنی بر برقراری روابط بانکی و مالی با ایران، تحریم های آمریکا خنثی و بدون اثر خواهد شد.
یکشنبه 6 آبان 1397 ساعت 15:27
برقراری روابط مالی و بانکی با اروپا تحریم های آمریکا را خنثی می کند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، تاکید کرد: در صورت تحقق وعده اروپا مبنی بر برقراری روابط بانکی و مالی با ایران، تحریم های آمریکا خنثی و بدون اثر خواهد شد. http://cdn.icana.ir/d/019/46912.jpg برقراری,روابط,مالی,و,بانکی,با,اروپا,تحریم,های,آمریکا,را,خنثی,می,کند Icana

مرتضی صفاری‌نطنزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، ، با اشاره به تحریم‌های 13 آبان آمریکا و تاثیر ایجاد کانال مالی ارتباطی اروپا با ایران بر این تحریم‌ها، گفت: در حال حاضر مشکل ترین و سخت ترین مسئله در ارتباط با تحریم ها، تعاملات بانکی پیش روی جمهوری اسلامی است، ایران تحریم بین المللی نشده لذا بانک های دنیا موظف به تحریم ایران نیستند تنها بانک ها و موسسات تجاری- اقتصادی نگرانی و دغدغه از اعمال تحریم آمریکا دارند از این رو برای همکاری با جمهوری اسلامی محتاط و مردد کرده است.

نماینده مردم نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در صورتی که کانال بانکی و مالی بین ایران و اروپا باز شود و ایران بتواند تجارت عادی با کشورهای اروپایی و سایرین داشته باشد، تحریم ها عملا خنثی شده و هیچ تاثیری در اقتصاد ایران نخواهند گذاشت.

وی افزود: نقل و انتقال پول در حال حاضر مهم ترین مشکل دولت ایران در ارتباط با اروپایی ها است و رفع این موضوع و خوش وعده گی اروپایی ها در 10 آبان ماه، این مسائل و نگرانی ها را از پیش روی ما بر خواهد داشت.

                        بیشتر بخوانید: 

 

صفاری نطنزی یادآور شد: اروپایی ها بعد از خروج آمریکا از برجام تلاش کردند تا روند مذاکرات با ایران را ادامه دهند، نتیجه مذاکرات نیز ارایه بسته و پیشنهادی شده که قرار است در 10 آبان ماه عملیاتی شود، این اقدام اروپایی ها قطعا نوعی تضمین عملی محسوب خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آمریکایی ها هرچند سعی دارند با عملیاتی کردن دور دوم تحریم ها و به ویژه تحریم های نفتی شرایط مبادلات اقتصادی را برای ایران و ایرانیان سخت کنند اما در صورت برقراری روابط مالی و بانکی نه تنها به راحتی می توان تحریم آمریکا را دور زد بلکه آمریکا به موجب این اقدام در جهان منزوی تر خواهد شد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر