هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بی مقدار پیشنهاد داد:

جلب سرمایه گذار خارجی با پذیرش FATF  و CFT/ شفاف سازی؛ بستر جذب سرمایه

سرویس اقتصادی
یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: در صورتی که FATF  و CFT را بپذیریم و استاندارد کشور را با بانک های دنیا مطابق کنیم، می توانیم به حضور سرمایه گذار خارجی امیدوار باشیم.
شنبه 5 آبان 1397 ساعت 11:38
جلب سرمایه گذار خارجی با پذیرش FATF  و CFT/ شفاف سازی؛ بستر جذب سرمایه یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: در صورتی که FATF  و CFT را بپذیریم و استاندارد کشور را با بانک های دنیا مطابق کنیم، می توانیم به حضور سرمایه گذار خارجی امیدوار باشیم. http://cdn.icana.ir/d/019/201707101229923177.jpg جلب,سرمایه,گذار,خارجی,با,پذیرش,FATF, و,CFT/,شفاف,سازی؛,بستر,جذب,سرمایه Icana

شهاب الدین بی مقدار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه تنها در صورت شفاف سازی، زمینه جذب سرمایه ها در کشور فراهم می شود، خاطرنشان کرد: برای سرمایه گذاری خارجی ایجاد بستر مناسب لازم است و در این راستا پول از همه عوامل مهم تر است.   

باید FATF  و CFT را بپذیریم

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: باید بپذیریم که به دلایل مختلف در زمینه جذب سرمایه ها موفق نبوده ایم. در صورتی که  FATF  و CFT را بپذیریم و استاندارد کشور را با بانک های دنیا مطابق کنیم می توانیم زمینه جلب اعتماد سرمایه گذار خارجی را فراهم کنیم.

به دلایل مختلف در زمینه جذب سرمایه ها موفق نبوده ایم

تصمیماتی که فوق قانون گرفته می شود

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، تصمیماتی که فوق قانون در کشور گرفته می شود، را یکی از آفت های سرمایه گذاری دانست که باعث می شود سرمایه گذار اطمینان لازم را به کشور و قوانینش نداشته باشد و از سرمایه گذاری صرف نظر کند.

بی تاثیر بودن مشوق های سرمایه گذاری

بی مقدار اعطای مشوق هایی برای جلب سرمایه گذاران خارجی را چندان موثر ندانست و افزود: مشوق های سرمایه گذاری را همه کشورها دارند. برای مثال روند دریافت اجازه اقامت برای فرد صاحب سرمایه در ایران 6 ماه به طول می انجامد؛ ولی اگر همین فرد به کشور گرجستان برود ظرف سه روز مجوز اقامت دریافت می کند و علاوه بر این، زمین و وام با درصد پایین و سایر امکانات در اختیارش قرار می گیرد.

لزوم برخورداری از قوانین محکم در کشور

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، شرایط فعالیت اقتصادی در ایران را مشکل توصیف کرد و گفت: در واقع ما در ایران مشوقی نداریم و تا مشکلاتی که ذکر کردم را رفع نکنیم و تا سرمایه گذار خارجی مطمئن نشود که در کشور قوانین محکمی داریم که با برگزاری یک نشست لغو نمی شود، در این زمینه به موفقیت نمی رسیم./

بیشتر بخوانید:

حرکت در جاده سنگلاخ سیاسی؛ سرمایه گذار را بی رغبت می کند

لزوم تشکیل کمیته ویژه دولت در تسریع روند سرمایه گذاری

دلسردی سرمایه گذاران با اتخاذ سیاست های سخت گیرانه/لزوم استفاده دولت از مشوق ها

سرمایه گذار داخلی را حمایت نکرده ایم/ لزوم اعتماد سازی از سوی دولت

جذب سرمایه گذار خارجی با ایجاد امنیت و کاهش بروکراسی اداری

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000