هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جاسمی تشریح کرد:

غلبه فشارهای سیاسی بر دیدگاه کاخ سفید/هراس آمریکا از قطع دسترسی ایران به سوئیفت چیست؟

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه امروزه شاهد غلبه فشارهای سیاسی بر دیدگاه کاخ سفید هستیم، گفت: بر این اساس آمریکا نمی خواهد منافعش بخاطر عدم دسترسی ایران به سوئیفت به خطر بیافتد.
جمعه 11 آبان 1397 ساعت 09:47
غلبه فشارهای سیاسی بر دیدگاه کاخ سفید/هراس آمریکا از قطع دسترسی ایران به سوئیفت چیست؟ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه امروزه شاهد غلبه فشارهای سیاسی بر دیدگاه کاخ سفید هستیم، گفت: بر این اساس آمریکا نمی خواهد منافعش بخاطر عدم دسترسی ایران به سوئیفت به خطر بیافتد. http://cdn.icana.ir/d/019/201803100522718294.jpg غلبه,فشارهای,سیاسی,بر,دیدگاه,کاخ,سفید/هراس,آمریکا,از,قطع,دسترسی,ایران,به,سوئیفت,چیست؟ Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به پشت پرده عقب نشینی آمریکا از قطع دسترسی ایران به سوئیفت، گفت: این موضوع نشان می دهد که در درون دولت ترامپ نسبت به برهم زدن توافق هسته ای هنوز اختلاف نظر وجود دارد و همین امر سبب شده تصمیمات آمریکایی ها در اجرا با مشکل مواجه شود.

امروزه شاهد غلبه فشارهای سیاسی بر دیدگاه کاخ سفید هستیم

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین نباید فراموش کرد که این امر نشان می دهد اقدامات کشورهای اروپایی در مقابله با سیاست خارجی ایالات متحده برای جلوگیری از قطع همکاری مجموعه سوئیفت با کشورمان، سبب شده فشارهای سیاسی غلبه دیدگاه افرادی مانند جان بولتون در کاخ سفید را به مجبور به عقب نشینی کند.

آمریکا قصد تقابل مستقیم با اروپا بخاطر کشورمان را ندارد

وی با اشاره به اینکه هم اکنون اتحادیه اروپا سازوکار ویژه مالی برای مقابله با تحریم های ثانویه آمریکا در نظر گرفته است، ادامه داد: بر این اساس به نظر می رسد ایالات متحده نمی خواهد با اتحادیه اروپا به مقابله علنی بپردازد.

سازوکار ویژه مالی اروپا سبب تضعیف جایگاه دلار در بین کشورهای دنیا خواهد شد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه سازوکار ویژه مالی اروپا سبب تضعیف جایگاه دلار در بین کشورهای دنیا خواهد شد، تصریح کرد: بر این اساس به نظر می رسد دولتمردان آمریکایی منافعشان را در خطر می بینند زیرا تحریم های یکجانبه ای را چندی پیش نسبت به برخی کشورهای اروپایی اعمال کردند و اجرای این مهم توسط اروپا می تواند پاسخ قاطعی به تحریم های آنها محسوب می شود.

سازوکار ویژه مالی اروپا سبب تضعیف جایگاه دلار در بین کشورهای دنیا خواهد شد

ناامیدی ایران‌ستیزان کنگره در راستای دسترسی ایران به سوئیفت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه ایران‌ستیزان در کنگره تلاش های بسیاری کردند که دسترسی ایران به سوئیفت قطع شود، خاطرنشان کرد: در مقابل برخی دولتمردان ایالات متحده اعتقاد دارند این اقدام دیگر هیچ راهی را برای مذاکره با کشورمان باقی نمی گذارد لذا تلاش می کنند حداقل یک پل برای خودشان باقی بگذارند.

  • بیشتر بخوانید؛

تحریم‌های بانکی بخشی از کمپین فشار واشنگتن علیه تهران است/رایزنی برایان هوک برای صفر کردن درآمدهای نفتی ایران

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000