هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون ماده 10 احزاب تاکید کرد:

احزاب برای تطبیق با قوانین جدید تا چه زمانی فرصت دارند؟

سرویس دیگر رسانه‌ها
میرزایی نکو تاکید دارد که پایان آبان اتمام مهلت قانونی احزاب برای تطبیق با قوانین جدید در این حوزه است.
سه‌شنبه 8 آبان 1397 ساعت 17:01
احزاب برای تطبیق با قوانین جدید تا چه زمانی فرصت دارند؟ میرزایی نکو تاکید دارد که پایان آبان اتمام مهلت قانونی احزاب برای تطبیق با قوانین جدید در این حوزه است. http://cdn.icana.ir/d/019/201806104457995803.jpg احزاب,برای,تطبیق,با,قوانین,جدید,تا,چه,زمانی,فرصت,دارند؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت  ، خانه احزاب، شاخص های احزاب فعال را تدوین و معرفی و به احزاب ابلاغ کرده است. حدود 120 حزب از 254 حزب موجود در کشور خود را با قانون جدید احزاب تطبیق داده اند و تا پایان آبان ماه فرصت درنظر گرفته شده تا مابقی احزاب بتوانند خود را با قانون جدید تطبیق دهند.

قاسم میرزایی نکو درباره وضعیت احزاب و تطبیق آن ها با قانون جدید گفت : حدود 120 حزب از 254 حزب موجود در کشور خود را با قانون جدید احزاب تطبیق داده اند و تا پایان آبان ماه فرصت درنظر گرفته شده تا مابقی احزاب بتوانند خود را با قانون جدید تطبیق دهند.

بیشتر بخوانید:

عضو کمیسیون ماده 10 احزاب همچنین تصریح کرد: خانه احزاب شاخص های احزاب فعال را تدوین، معرفی و به احزاب ابلاغ کرده است.

میرزایی نکو درباره قانون احزاب و آخرین تغییرات آن نیز گفت: قانونی درباره فعالیت احزاب در سال 60 در کشور تصویب شده که همان قانون درسال ۹۵ اصلاح شد.

قاسم میرزایی نیکو

 

وی افزود: فکر می‌کنم با هم اندیشی بین احزاب و کمیسیون شوراها، اصلاح قانون احزاب در شرایط فعلی در حال پیگیری است تا به نتیجه خوب و مثبتی برای بهبود نسبی وضعیت برسیم.

میرزایی نکو درباره کارگروه اصلاح قانون احزاب نیز گفت: 5 نفر از دبیران کل احزاب، مدیرکل سیاسی و رئیس اداره اول وزارت کشور، 2 نفر مرکز پژوهش‌ها به همراه من و خانم مافی در این کارگروه مشغول به فعالیت هستیم.

وی ادامه داد: طبیعی است که با اصلاح قانون احزاب ، احزاب باید خود را با قانون جدید تطبیق دهند و براساس قانون جدید فعالیت کنند. به طور مثال احزاب موظف هستند تعداد اعضا، مرامنامه و اساسنامه حزب را به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گزارش کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ادامه داد: در این راستا دبیران کل احزاب موظف هستند تا کنگره های مربوط به احزاب را برگزار کنند و گزارش مربوط به این موضوعات را نیز به کمیسیون ماده 10 ارائه کنند.

وی افزود: برگزاری کنگره برای احزاب الزامی است و نباید از این موضوع تخلف کنند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000