هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع دانش آموزان و دانشجویان:

آمریکا نتوانست دسترسی ایران به سوئیفت را قطع کند/ برنامه آمریکا برای اسرائیل‌محور کردن منطقه شکست خورد

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: تحریم‌ها و یک جانبه‌گرایی افراطی آمریکایی‌ها موفقیت آمیز نبوده است، علیرغم اینکه آمریکایی‌ها تلاش فوق العاده‌ای را از خود بروز دادند، اما این فشار فوق العاده نتوانست به سرانجام برسد و قدرت آمریکا رو به افول است.
یکشنبه 13 آبان 1397 ساعت 09:09
آمریکا نتوانست دسترسی ایران به سوئیفت را قطع کند/ برنامه آمریکا برای اسرائیل‌محور کردن منطقه شکست خورد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: تحریم‌ها و یک جانبه‌گرایی افراطی آمریکایی‌ها موفقیت آمیز نبوده است، علیرغم اینکه آمریکایی‌ها تلاش فوق العاده‌ای را از خود بروز دادند، اما این فشار فوق العاده نتوانست به سرانجام برسد و قدرت آمریکا رو به افول است. http://cdn.icana.ir/d/019/44067.jpg آمریکا,نتوانست,دسترسی,ایران,به,سوئیفت,را,قطع,کند/,برنامه,آمریکا,برای,اسرائیل‌محور,کردن,منطقه,شکست,خورد Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سخنان امروز (شنبه 13 آبان ماه) مقام معظم رهبری در دیدار با هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان در آستانه روز ملی مبارزه با استکبار، اظهار داشت: این یک واقعیت است که آمریکا دیگر قدرت سابق را ندارد تا اراده خود را بر سایر کشورها تحمیل کند.

بعد از فروپاشی شوروی سابق کسی قدرت مقابله با آمریکا را نداشت

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا در یک مقطع زمانی اراده خود را بر کل دنیا تحمیل می‌کرد و بعد از فروپاشی شوروی سابق کسی قدرت مقابله با این کشور را نداشت، بیان کرد: آمریکایی‌ها با جسارت و گستاخی در نقاط مختلف دنیا مانند خاورمیانه و شرق آسیا به این بهانه که منافع آمریکا در خطر است، حضور پیدا می‌کردند و هر حاکمی را که می‌خواستند عزل و نصب می‌کردند.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه امروز توان سابق برای آمریکایی‌ها باقی نمانده و به شدت قدرت ایالات متحده افول کرده است، افزود: آمریکایی‌ها یک زمانی از سوی خانم رایس موضوع خاورمیانه جدید را مطرح می‌کردند ولی امروز شاهد شکل گرفتن آن نیستیم؛ به بیان دیگر آمریکایی‌ها نتوانستند در این زمینه موفق شوند.

برنامه آمریکا برای اسرائیل‌محور کردن منطقه شکست خورد

سلیمی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در مورد رژیم صهیونیستی نشست‌ها و سمینارهای فراوانی از اسلو، شرم الشیخ تا کمپ دیوید را برگزار کردند ولی نتوانستد اراده خود را پیاده کنند، ادامه داد: آمریکایی‌ها می‌خواستند منطقه را اسرائیل محور کنند که در تحقق این امر ناموفق بودند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با خلق داعش به دنبال ایجاد دردسر برای کشورهای منطقه و ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی بودند که در تحقق این هدف نیز شکست خوردند، گفت: آمریکایی‌ها به روشنی در یمن دخالت کردند و از رژیم سعودی حمایت کردند، حتی آمریکایی‌ها برای تحقق اهداف خود نیروی نظامی در منطقه پیاده کردند ولی ملت یمن، بینی آن‌ها را به خاک مالید.

سیاست آمریکا در تجزیه کشورهای منطقه شکست خورد

وی با بیان اینکه سیاست آمریکا بر این بود که کشورهایی مانند ایران، ترکیه، عراق و پاکستان را تجزیه کند ولی موفق نشد، افزود: این شرایط نشان می‌دهد که آمریکا نمی‌تواند به اهداف خود برسد، تحریم‌ها و یک جانبه‌گرایی افراطی آمریکایی‌ها موفقیت آمیز نبوده است، علیرغم اینکه آمریکایی‌ها تلاش فوق العاده‌ای را از خود بروز دادند، اما این فشار فوق العاده نتوانست به سرانجام برسد.

سلیمی با بیان اینکه آمریکایی‌ها مجبورند در مقابل این واقعیت ژئوپلیتیکی خاورمیانه کوتاه بیایند، اظهار داشت: در سال‌های پس از انقلاب بارها آمریکایی‌ها را تحقیر کردیم، تحقیر آمریکایی‌ها نشان دهنده این است که اقتدار گذشته خود را از دست داده‌اند.

تنفر از آمریکا در جهان روز به روز بیشتر می‌شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ایجاد مانع برای دسترسی ایران به کانال‌های مالی بین بانکی یا سوئیفت، آمریکایی‌ها نتوانستند به اهداف خود برسند، بیان کرد: علیرغم اینکه رسانه‌ها به صورت کامل در اختیار آمریکا است و امپراطوری رسانه‌ای دارند، تنفر از آمریکا در جهان روز به روز بیشتر می‌شود، این موضوع نشان دهنده افول قدرت آمریکا است.

نماینده مردم محلات و دلیجان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم سایر کشورهای جهان به ایران علاقمند هستند و نمونه بارز آن علاقه مردم عراق به مردم ایران است که در ایام اربعین نیز مشخص بود، گفت: قدرت جهانی آمریکا نیز همانند شوروی در حال اضمحلال است و امیدواریم ستاره پیشرفت ایران روز به روز پر نور تر و پررنگ تر باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000