هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
احمد مازنی:

فضای نقد بی‌طرفانه و منصفانه در رسانه ملی کمتر ایجاد شده است

سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: یکی از اشتباهات رایج ما این بود که فضای نقد بی‌طرفانه و منصفانه و بحث و گفت و گوی دو سویه در رسانه ملی کمتر ایجاد شده و تنها شاهد گفت و گو های یکسویه و بدون شنیدن صدای مخالف ، بحث و تبادل نظر کارشناسی بوده ایم..
سه‌شنبه 15 آبان 1397 ساعت 11:40
فضای نقد بی‌طرفانه و منصفانه در رسانه ملی کمتر ایجاد شده است رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: یکی از اشتباهات رایج ما این بود که فضای نقد بی‌طرفانه و منصفانه و بحث و گفت و گوی دو سویه در رسانه ملی کمتر ایجاد شده و تنها شاهد گفت و گو های یکسویه و بدون شنیدن صدای مخالف ، بحث و تبادل نظر کارشناسی بوده ایم.. http://cdn.icana.ir/d/019/201807106447473325.jpg فضای,نقد,بی‌طرفانه,و,منصفانه,در,رسانه,ملی,کمتر,ایجاد,شده,است Icana

 احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانات رهبری در جمع دانش آموزان به مناسبت سالروز ۱۳ آبان گفت :آمریکا در طول سالیان گذشته از هر ابزاری برای مقابله با جمهوری اسلامی استفاده کرده و امروز شرایط پیچیده تر شده و جنگ روانی و رسانه ای جدیدترین ابزاریست که آمریکا و ایادی اش علیه  جمهوری اسلامی به کار می‌گیرند.

 وی افزود ما باید برای پیروزی در این جنگ رسانه ای برنامه درست داشته باشیم و بدانیم این میدان میدانی واقعی و سخت است و از همین رو بود که رهبری به آن اشاره نمودند و اگر به این باور نرسیم نمی توانیم برای پیروزی برنامه ریزی کنیم.

مازنی تصریح کرد: رسانه های ما باید با اطلاع رسانی دقیق و شفاف عمل کنند که مردم گرایشی به رسانه‌های خارجی پیدا نکنند چرا که دشمن با هزینه های میلیون دلاری و تاسیس هزاران شبکه واقعی و مجازی مهیای جنگی تمام عیار و تبلیغی علیه ما است.

وی ادامه داد: یکی ازروش  های جنگ رسانه ای بزرگ نمایی نقاط ضعف و انتشار وسیع مشکلات مردم در فضای مجازی است بطوریکه شاهدیم آنها با فراخوان و دعوت از مردم برای ارسال فیلم و عکس از مشکلات و انعکاس گسترده آن در رسانه هایشان اهداف خود را پیش می برند، هچنین دامن زدن به اختلافات از روش های دیگر دشمن در جنگ رسانه‌ای است.

 رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: ما برای مقابله ابزارهای لازم را داریم اما متاسفانه به خوبی از آن بهره گیری نکردیم و فرصت را در اختیار رسانه‌های بیگانه قرار دادیم و یکی از اشتباهات رایج ما  این بود که فضای نقد بی‌طرفانه و منصفانه و بحث و گفت و گوی دو سویه در رسانه ملی کمتر ایجاد شده و تنها شاهد گفت و گو های یکسویه و بدون شنیدن صدای مخالف ، بحث و تبادل نظر کارشناسی بوده ایم.

وی در پایان با انتقاد از برخی عملکردها در خصوص مقابله با جنگ روانی دشمن در فضای رسانه ای گفت:  یکی از استراتژی های نخ نمای مقابله با جنگ رسانه ای دشمن ایجاد محدودیت های بی مورد رسانه هایی است که متکی بر دانش و فناوری هستند در حالی که ما باید یاد بگیریم چگونه با ابزارهای دشمن علیه منافع خود آنها استفاده کنیم البته شاید ایجاد محدودیت در کوتاه مدت جواب مقطعی بدهد اما وقتی به عقب باز می گردیم و می‌بینیم که زمانی برای ویدیو محدودیت ایجاد کردیم و امروز به آن روشها میخندیم./

پایان پیام/

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000