هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رنجبرزاده با اشاره به رد لایحه CFT از سوی شورای نگهبان:

بررسی مجدد لایحه CFT در صحن علنی تا کمتر از یک ماه آینده

سرویس سیاسی
عضو هیأت رئیسه مجلس از بررسی مجدد لایحه CFT در صحن علنی تا کمتر از یک ماه آینده خبر داد.
دوشنبه 14 آبان 1397 ساعت 10:10
بررسی مجدد لایحه CFT در صحن علنی تا کمتر از یک ماه آینده عضو هیأت رئیسه مجلس از بررسی مجدد لایحه CFT در صحن علنی تا کمتر از یک ماه آینده خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611107082091846.jpg بررسی,مجدد,لایحه,CFT,در,صحن,علنی,تا,کمتر,از,یک,ماه,آینده Icana

اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رد لایحه عضویت جمهوری اسلامی ایران در کنوانسیون بین المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم(CFT) از سوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان 20 ایراد حقوقی و شرعی را به این لایحه وارد دانست و آن را به مجلس شورای اسلامی برای رفع ایراد اعاده کرد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: طبق آیین نامه داخلی مجلس زمانی که ایراداتی از سوی شورای نگهبان به مصوبات مجلس وارد می شود این موارد برای رفع ایراد به مجلس اعاده شده و به کمیسیون مربوطه می رود و بعد از رفع اشکالات دوباره برای رأی گیری به صحن علنی می آید.

 

بیشتر بخوانید:

 

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه لایحه CFT اعاده شده از سوی شورای نگهبان به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای رفع ایراد ارجاع شده است، خاطرنشان کرد: هفته آینده هفته سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه است و هفته بعد از آن کمیسیون به لایحه رسیدگی کرده و بدین ترتیب تا حدود 3 هفته آینده لایحه CFT در صحن علنی بررسی می شود.

به گزارش خانه ملت، عباسعلی کدخدایی سخنگو و قائم مقام دبیر شورای نگهبان روز گذشته اعلام کرد شورای نگهبان بیش از ۲۰ ایراد به لایحه الحاق به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم وارد دانسته که شامل ابهام، مغایرت با شرع و قانون اساسی است و پیش از این نیز از سوی شورای نگهبان و در موعد مقرر به مجلس اعلام شده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000