هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سعیدی:

بیش از 90 درصد کودکان کار بازمانده از تحصیل هستند/خیرین برای تامین نیازهای آموزشی کودکان به کمک آموزش و پرورش بیایند

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از اینکه بیش از 90 درصد کودکان کار بازمانده از تحصیل هستند از خیرین خواستار همکاری با آموزش و پرورش برای تامین نیازهای آموزشی کودکان کار شد.
جمعه 18 آبان 1397 ساعت 08:32
بیش از 90 درصد کودکان کار بازمانده از تحصیل هستند/خیرین برای تامین نیازهای آموزشی کودکان به کمک آموزش و پرورش بیایند عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از اینکه بیش از 90 درصد کودکان کار بازمانده از تحصیل هستند از خیرین خواستار همکاری با آموزش و پرورش برای تامین نیازهای آموزشی کودکان کار شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201803106453267991.jpg بیش,از,90,درصد,کودکان,کار,بازمانده,از,تحصیل,هستند/خیرین,برای,تامین,نیازهای,آموزشی,کودکان,به,کمک,آموزش,و,پرورش,بیایند Icana

فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اینکه بیش  از 90 درصد کودکان کار بازمانده از تحصیل هستند، گفت: متاسفانه بخش زیادی از این کودکان به اجبار و تنها برای تامین معیشت خانواده درس و مدرسه را رها و مشغول کار شده اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، علت عمده بازماندگی از تحصیل کودکان کار را فقر اقتصادی، بی سرپرستی یا بدسرپرستی آنها دانست و افزود: NGO ها با کمک آموزش و پرورش کودکان کار بازمانده از تحصیل را شناسایی و در تلاش برای بازگشت آنها به تحصیل هستند.

وی با یادآوری بازدید اخیر برخی از اعضای مجمع نمایندگان تهران از مدرسه کودکان کار صبح رویش، ادامه داد: دانش آموزان این مدرسه در واقع کودکان کار هستند که  NGO‌ها با همکاری خیرین و کمک آموزش و پرورش آنها را شناسایی و زمینه بازگشت به تحصیل آنها را فراهم کردند؛ این کودکان وضعیت مناسبی داشتند و حمایت ها از آنها بسیار مطلوب بود.

برای رفع مشکلات آموزشی کودکان کار خیرین باید به کمک آموزش و پرورش بیایند

باید در جهت رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی خانوده های کودکان کار گام برداشت تا بتوانند بدون دغدغه به تحصیل خود بپردازند

وی از خیرین خواستار همکاری جدی با سمن ها و NGO ها برای رفع مشکلات سد راه تحصیل کودکان کار شد و گفت: باید در جهت رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی خانواده های کودکان کار گام برداشت تا بتوانند بدون دغدغه به تحصیل بپردازند در این رابطه خیرین باید به کمک آموزش و پرورش بیایند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه نیازهای آموزشی کودکان کار باید رفع شود، تصریح کرد: دستگاه های متعددی در ساماندهی کودکان کار نقش دارند که متاسفانه به دنبال این موازی کاری ها مسئولیت ها مغفول مانده است.

دستگاه و متولی واحدی وظیفه ساماندهی کودکان کار را بر عهده بگیرد

سعیدی تامین نیازهای آموزشی کودکان کار را امری ضروری دانست و گفت: بهتر است دستگاه و متولی واحدی وظیفه ساماندهی کودکان کار را بر عهده بگیرد البته خیرین نقش موثری دارند و همکاری آنها با دستگاه ها بسیار راهگشا خواهد بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه بودجه آموزش و پرورش بسیار اندک است، تصریح کرد: آموزش و پرورش از عهده ساماندهی و تامین نیازهای آموزشی کودکان کار برنمی آید بنابراین همکاری جدی خیرین را می طلبد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط