هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نجفی خوشرودی:

استثنا کردن 8 کشور از رعایت تحریم‌های ضدایرانی ژست بشردوستانه است

سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: استثنا کردن 8 کشور از رعایت تحریم‌های ضدایرانی، اگرچه برای ایران مغتنم است ولی فکر می‌کنم آمریکایی‌ها با این کار می‌خواهند ژست بشر دوستانه را به جهان القا کنند.
چهارشنبه 16 آبان 1397 ساعت 09:26
استثنا کردن 8 کشور از رعایت تحریم‌های ضدایرانی ژست بشردوستانه است عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: استثنا کردن 8 کشور از رعایت تحریم‌های ضدایرانی، اگرچه برای ایران مغتنم است ولی فکر می‌کنم آمریکایی‌ها با این کار می‌خواهند ژست بشر دوستانه را به جهان القا کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606102681099570.jpg استثنا,کردن,8,کشور,از,رعایت,تحریم‌های,ضدایرانی,ژست,بشردوستانه,است Icana

علی نجفی خوشرودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با یادآوری آغاز دور جدید تحریم‌های آمریکا  علیه ایران، اظهار داشت: تحریم‌های وضع شده آمریکا علیه ایران را محکوم می‌کنم و این اقدامات ترامپ نشان دهنده یک جانبه‌گرایی آمریکا و تلاش برای اشاعه و توسعه تصمیمات داخلی این کشور به سطح فرامرزی است.

استثنا کردن 8 کشور از رعایت تحریم‌های ضدایرانی ژست بشردوستانه است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استثنا کردن 8 کشور از رعایت تحریم‌های ضدایرانی، اگرچه برای ایران مغتنم است ولی فکر می‌کنم آمریکایی‌ها با این کار می‌خواهند ژست بشر دوستانه را به جهان القا کنند، بیان کرد: آمریکا در مورد اقلام و نیازمندی‌های ضروری مثل غذا و دارو تعدادی از کشورها را معاف کرده تا با ایران ارتباط داشته باشند.

وی با اشاره به انزوای آمریکا برای پیش‌بُردن سیاست‌های یک جانبه خود علیه ایران، افزود: بعید می‌دانم کشورهای جهان به این تحریم‌ها و تصمیمات آمریکا اعتنایی کنند.

وضع تحریم‌ها علیه ایران برخلاف اصول بشردوستانه است

نجفی خوشرودی ادامه داد: هدف دوم آمریکایی‌ها از استثنا کردن کشورها در زمینه خرید نفت از ایران این است که آن‌ها برای کنترل بازار و قیمت نفت در عرصه بین المللی و جهانی تلاش می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در هر حال این اقدام آمریکا برای وضع تحریم‌ها علیه ایران، ضد توافقات و مقررات بین‌المللی و برخلاف اصول بشردوستانه است.

آمریکا در خصوص قطع دسترسی ایران به سوئیفت تردید دارد

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در خصوص عدم قطع ارتباط ایران و سوئیفت از سوی آمریکا، گفت: به هرحال این ساز و کار بین‌المللی برای این است که به همه کشورها خدمات بدهند و در خصوص قطع ارتباط ایران با سوئیفت در داخل آمریکا نیز اختلافاتی را به وجود آورده است.

نجفی خوشرودی اظهار داشت: همین که در داخل آمریکا اختلافاتی در خصوص قطع دسترسی ایران با سوئیفت به وجود آمده، موید این است که این تصمیمات متکی بر اصول و قوانین قابل دفاعی نیست.

ایجاد ساز و کار مالی مستقل از آمریکا به تعدیل مشکلات فعلی کمک می‌کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدوارم قطع ارتباط ایران با سوئیفت رخ ندهد، گفت: ضمن اینکه ایران در مذاکرات با اروپا به دنبال طراحی ساز و کار مستقلی است که می‌تواند به تعدیل شرایط و مشکلات فعلی کمک کند.

بیشتر بخوانید:

برقراری روابط مالی و بانکی با اروپا تحریم های آمریکا را خنثی می کند

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز امیدواری جهت ساز و کار مالی مستقل از آمریکا، بیان کرد: تلاش‌های زیادی صورت می‌گیرد و امیدوارم اتحادیه اروپا بتواند سیاست مستقل خود را دنبال کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000